چرا فرصت شغلی مناسب برای شما وجود ندارد؟

0 18

فرصت شغلی مناسب برای هر فردی در هر سن و با هر شرایطی وجود دارد. اما اینکه چرا چنین فرصتی برای شما پیش نمیآید، موضوع مهمی است که با دانستن مواردی ساده میتوانید از آن عبور کنید.

قدرت تفکر شما در مصاحبههای شغلی کاملا قابل درک است و همین امر، برای پذیرشتان در یک فرصت شغلی بسیار تاثیرگذار میباشد.

نکته مهمی که برای پذیرفته شدن در یک شغل مناسب وجود دارد، آن است، که چگونه باید تلاش آگاهانه خود را برای پذیرفتن مسوولیت در یک شغل نشان دهید و خیلی زود به عنوان شاغل در حرفه مورد علاقه خودتان شناخته شوید.

در قدم اول، اعتماد به نفس داشته باشید و فرصتهای پیش روی خود را ببینید. موانع موجود بر سر راه خود را بشناسید و برای از بین بردن آنها اقدام کنید.

فرصت شغلی

راهکاری موثر برای یافتن فرصت شغلی مناسب

هر فرصت شغلی، نیازمند داشتن شرایط خاصی است. اگر شما حائز این شرایط هستید اما باز هم در شغل مورد نظر خود پذیرفته نمیشوید، مشکل از جای دیگری است.

در حقیقت، برای پذیرش در شغل مورد نظر خود باید کارفرمایان را قانع کنید. کارفرمایان مردمی هستند که دوست دارند، بقیه افراد به کار کردن با آنها تمایل داشته باشند. برای آنکه با کارفرمایان مختلف و روحیات آنها بیشتر آشنا شوید، بهتر است با کارمندان آنها صحبت کنید.

هنگامی که به دنبال موقعیت شغلی مناسب خود هستید و برای استخدام به شرکتهای مختلفی مراجعه میکنید، زمانهایی را برای صحبت کردن یا ارتباط برقرار کردن با افراد شاغل در شرکت مورد نظر خود صرف کنید. از راههای مختلفی آنها را پیدا کنید و درباره محیط کاری، شرایط حقوقی و سایر وضعیتهای کاری با آنها تبادل نظر کنید و موضوعات مهم را برای خود یادداشت کنید.

چک لیستی از شرکتها و نیازهای آنها تهیه و براساس استراتژی مدیریتشان، آنها را بررسی کنید. درباره اهداف و نقشتان در مشاغل مرتبط با روحیهخود و در مورد اینکه باید چه مسئولیتهایی را برعهده بگیرید، فکر کنید.

چند مانع اساسی برای پذیرش در یک موقعیت شغلی

اگر فکر میکنید باز هم موقعیت مورد انتظار خود را برای کار و شغل مناسب نیافتهاید، بهتر است موانع اصلی موجود بر سر راه خود را بررسی کنید. هر چند که موانع و چالشهای زیادی وجود دارد، اما شاید بهتر باشد که با چند مانع اساسی که هرکسی بر سر راه پذیرفته شدن در فرصت شغلی مناسب خود دارد، آشنا شوید.

خودآگاهی شما ضعیف است

برای تغییر یک شغل در قدم اول باید بدانید چه کسی هستید و چه چیزی از زندگی خود میخواهید. دانستن اینکه در مصاحبه خود چگونه با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید و با آگاهی از نقاط ضعف خود، در صدد رفع آنها بر بیایید، نکته مهمی است که به شما در به دست آوردن یک فرصت شغلی مناسب کمک میکند.

از تغییر میترسید

همه ما ترس‌های زیادی در وجود خود داریم. برخی افراد سال‌هاست تصمیم به تغییر شغل دارند و یا مدت‌هاست که به عوض کردن کار خود فکر می‌کنند، اما هنگام عمل، از تغییر شرایط مالی، رها کردن شغل قبلی و بیرون آمدن از نقطه امن خود می‌ترسند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از تغییر شرایط می‌ترسید، بهتر است نقاط ضعف و قوت خود را درک کنید وبا استفاده از تجارب دیگران، انتظارات و فرصت‌های جدید را به آغوش خود دعوت کنید. اگر در این مسیر شکست خوردید، بارها و بارها امتحان کنید و مطمئن باشید که نتایج بهتری در مسیر شما قرار خواهد گرفت.

فرصت شغلی

اعتماد به نفس کافی ندارید

هر قدر که برای افزایش اعتماد به نفس خود تلاش کنید، ضرر نکرده‌اید. اگر برای کسب یک فرصت شغلی مناسب اعتماد به نفس کافی ندارید، بهتر است روابط خود را با افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند بیش‌تر کنید.

وضعیت خود را در موقعیت‌های شغلی بهتر و کارآمدتر تصور کنید و درباره آن با دیگران صحبت کنید. در نهایت با نوشتن یک رزومه خوب و واضح، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و با آغوش باز به استقبال فرصت‌های شغلی جدید بروید.

در کار خود غرق میشوید

جستجوی شغل جدید، فرسوده شدن از شغل فعلی یا قدیم، میانگین زیاد ساعات کاری در هفته، همه این‌ها نشان دهنده آن است که در کار خود غرق شده‌اید و احساس می‌کنید راه نجاتی ندارید. این وضعیت یعنی اینکه نیاز به تغییر محیط دارید و لازم است مدت زمانی کوتاهی استراحت کنید تا دهنتان متمرکز شود.

به خودتان زمان بدهید و به یاد داشته باشید که هر فرد موفقی پیش از موفقیت، زمان کوتاهی را به جسم و ذهن خود استراحت داده است.

انرژی و انگیزه کمی دارید

روش زندگی شما و میزان انرژی و انگیزه شما، بر یافتن فرصت شغلی مناسب تاثیرگذار است. هر چقدر خستگی بر سبک زندگی شمامسلط شده باشد، دیرتر می‌توانید به شغل مورد علاقه خود دست پیدا کنید.

بی انگیزگی شما می‌تواند انرژی افراد دیگر را نیز از بین ببرد و روی اطرافیان شما تاثیر نامطلوبی ایجاد کند. این موضوع از چشم صاحبان کسب و کار نیز دور نمی‌ماند و آن‌ها در اولین برخوردها متوجه انرژی و انگیزه کم شما می‌شوند.

برای افزایش انگیزه و بازیابی انرژی خود برنامه‌ریزی کنید و از این میزان انرژی و انگیزه خود برای یافتن فرصت شغلی مناسب استفاده کنید. بزرگ‌ترین هدف شغلی خود را همین امروز مشخص کنید و قول بدهید که آن را خیلی زود عملی می‌کنید.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.