5 مدل درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

0 ۵۲۱

راهنمای جامع کسب درآمد از تلگرام :

1- آشنایی با اصول کسب درآمد از تلگرام

2- 5 مدل درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

3- اصول موفقیت کسب و کار تلگرامی و معرفی ایده های جذاب

امیدوارم که بخش اول از سری آموزش های 0 تا 100 کسب درآمد از تلگرام را خوانده باشید. پیشنهاد میکنم قبل از خواندن این مقاله حتما بخش اول را مطالعه کنید. در بخش دوم از سری آموزش های 0 تا 100 کسب درآمد از تلگرام میخواهم به تشریح ابزارهای مدیریت کانال و مدل های درآمدی از تلگرام بپردازیم. برای مدیریت کسب و کار تلگرامی تان شما بایستی از این ابزارها استفاده کنید و با انواع مدل های درآمد از تلگرام را برای نوشتن استراتژی کسب و کارتان آشنا باشید.

ابزارهای مدیریت تلگرام

قطعا راه اندازی کانال تلگرام برای شروع کسب درآمد از آن نمیتواند ما را به اهداف خود برساند. بلکه چگونگی مدیریت و نگهداری از کانال و اعضای آن است که ما را به اهداف تعیین شده میرساند. این امر به سادگی امکان پذیر نبوده و نیازمند دانش بسیاری در زمینه های جامعه شناسی و همچنین کار با نرم افزار تلگرام و ربات ها می باشد.

با تجربه ای که طی این مدت از فعالیت در تلگرام حاصل شده تقریبا همه می دانند که فرمول رسیدن به یک کانال پرطرفدار چیزی نیست جز «استمرار در تولید محتوا» و «شناخت سلیقه مردم»؛ موضوعاتی که رسیدن به آن ها بینش درست و مدیریت صحیح را می طلبد.

شما میتوانید برای تولید محتوا و انتشار آن از نرم افزارهای تحت وب استفاده کنید که امکانات متفاوتی همچون ارسال پست، ارسال پست های زمان دار، مدیریت تبلیغات و … در اختیار شما قرار میدهند.

تولگرام یکی از این سرویس ها است که بصورت رایگان به شما خدمات مدیریت کانال تلگرامی تان را میدهد. سرویسی که با ارائه ابزاری تخصصی شما را برای مدیریت یک کانال تلگرام یاری می کند تا در بازه زمانی کوتاه تری به موفقیت و درآمدزایی از آن برسید. در ادامه با من همراه باشید تا شما را با نحوه ی کار این پلتفرم آشنا کنم.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

تولگرام سرویسی اینترنتی است که به طور رایگان می توانید در آن عضو شوید. پس از آنکه مراحل فعال سازی حساب کاربری را طی کردید، پنلی در اختیارتان قرار می گیرد که با استفاده از آن و کمک یک ربات تلگرام می توانید از خدماتش بهره بگیرید.

امکانات رایگان تولگرام شامل ارسال پست متنی، تصویری، ویدئو یا گیف، فایل های صوتی و اسناد هستند که همگی را می توانید در همان لحظه یا با زمان بندی برای آینده به کانال خود بفرستید.

خوشبختانه تولگرام برای اضافه کردن کانال هیچ محدودیتی پیش پایتان قرار نداده و هر تعداد که بخواهید را می توانید به آن اضافه کنید. کار با پنل کاربری هم بسیار راحت است و آنقدر ساده و گویا طراحی شده که نیاز به راهنما یا آموزش نداشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید اضافه کردن کانال و در نهایت ایجاد ارتباط میان آن و تولگرام از طریق ربات هاست.

این ربات می تواند ربات اختصاصی تیم تولگرام باشد یا رباتی که خودتان برنامه نویسی کرده اید. روش آسان طبیعتا افزودن ربات تولگرام به عنوان ادمین کانال است، اما اگر به هر دلیلی قصد استفاده از آن را ندارید قادر به استفاده از ربات اختصاصی خودتان خواهید بود که البته معرفی آن به تولگرام دردسرهای خاص خودش را دارد.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

اگر در آن واحد مدیر چندین کانال تلگرامی هستید تولگرام نعمت بزرگی برایتان خواهد بود. به لطف کنترل پنل تخصصی این سرویس پست های تمام این کانال ها را می توانید از قبل آماده کرده و زمان بندی کنید. در این صورت مثلا می توانید رأس ساعت 6 صبح به تمام کانال های خود پست واحدی بفرستید.

البته تولگرام برای هر پست زمان بندی شده مبلغ 150 تومان از شما هزینه می گیرد که قیمت معقولی است. ضمنا تیم تولگرام به پاس عضویت تان در سرویس 3000 تومان اعتبار هدیه هم به شما اعطا می کند که با همان می توانید 20 پیام زمان بندی شده بفرستید.

امکانات ادیتور تولگرام برای مدیران کانال ها فوق العاده ایده آل هستند: قابلیت تنظیم ابعاد تصاویر، قرار دادن واترمارک، نوشتن شرح پست (حتی برای گیف ها و فایل های صوتی)، ارسال پست با دکمه های شیشه ای و … مواردی هستند که با تولگرام به آن ها دسترسی خواهید داشت.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

اما به بخش مورد علاقه مدیران کانال ها می رسیم: تبلیغات و کسب درآمد. تولگرام با میزبانی از نهادهای معتبر تبلیغاتی کار شما را برای گرفتن آگهی در کانال آسان کرده و به جز دریافت هزینه برای پیام های زمان بندی شده از همین طریق درآمدزایی می کند.

با استفاده از تولگرام دیگر نیازی نیست که با مدیران کانال ها یا نهادهایی که نمی دانید اصلا که هستند بر سر مبلغ و مسائلی از این قبیل چانه بزنید. تولگرام نهادهای تبلیغاتی و آگهی های آن ها را در یک ویترین پیش رویتان گذاشته تا یکی از آن ها را برای نمایش در کانال خود برگزینید. بقیه کارها با تیم تولگرام است و در ساعتی که شما بخواهید تبلیغات را در کانال منتشر می کند.

نکته خوب در مورد تبلیغات تولگرام این است که علاوه بر گرفتن هزینه نمایش تبلیغات، می توانید بابت هر کلیکی که رویشان می شود هم درآمد کسب کنید. ارزش بعضی از این کلیک ها به 200 تومان هم می رسد، بنابراین خودتان حساب کنید که اگر کانالی با جمعیت 100 هزار نفر داشته باشید و فقط هزار نفرشان روی تبلیغ کلیک کنند چه درآمدی را به جیب خواهید زد.

از نظر ما بهترین نکته در خصوص تبلیغات تولگرام این است که اسپم نیستند و حداقل شما را به سوی کانال های مبتذل و بی سر و ته نمی فرستند! خوشبختانه همکاران فعلی تولگرام استارتاپ های معتبری هستند که شاید هر روز از آن ها استفاده کرده و به عملکردشان اطمینان خاطر دارید.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

و در پایان به امنیت سرویس تولگرام می رسیم. ممکن است بپرسید آیا ربات تولگرام می تواند به فهرست اعضای کانال دسترسی داشته باشد؟ باید بگوییم خیر. پاول دورف و همکارانش در طراحی پلتفرم ربات تلگرام تمام جوانبی که ممکن است توسط ربات ها مورد سوء استفاده قرار بگیرند را مد نظر داشته و تدابیری برای جلوگیری از آن ها اندیشیده اند.

مثلا این ربات‌ ها نمی توانند به نام، سایر ادمین‌ ها و حتی پست‌های ارسالی توسط ادمین‌ های دیگر دسترسی داشته باشند. بات‌ ها فقط می‌ توانند به کانال‌ها پست ارسال کرده و تنها همان ها را به روز کنند، و دسترسی به سایر پست‌ ها ندارند.

نکته دیگر که مطمئنا همگی آن را می دانید امکان ریپورت کردن ربات هاست که در صورت مشاهده تخلف یا مورد مشکوک در یک ربات می توانید موضوع را به تیم تلگرام گزارش دهید.

اما در مجموع و با این اوصاف، تولگرام برای مدیریت کانال ها و درآمدزایی از آن ها می تواند ابزار بسیار مناسبی باشد.

انواع مدل های درآمدی از ساخت کانال تلگرام:

اگر شما محصول یا خدماتی ندارید قطعا کسب درآمد از تلگرام به شیوه ی پذیرش آگهی میتواند برای شما پرسود باشد ولی احتیاج به فعالیت های فراوان دارد. دراینصورت شما میتوانید با یکی از ساختارهای زیر در تلگرام کسب درآمد کنید.

ساخت کانال خبری

این مدل درآمدی احتیاج به رصد دقیق شما از اخبار کشور و جهان است و فوق العاده وقت گیر است. کانال های خبری که شما در تلگرام مشاهده می کنید معمولا خبرهایشان توسط ربات ها از سایت های مختلف خبری و فرهنگی جمع آوری میشود و در کانال تلگرامی بصورت خودکار بارگذاری می شوند. این نوع مدل درآمدی برای کسب درآمد از تلگرام قطعا نیاز به تعداد نفرات بالاتری نسبت به مابقی مدل ها دارد و همچنین نیاز به دانش فنی برای ساخت رباتی که اخبار را بتواند در کانال منتشر کند نیاز دارید.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

ساخت کانال سرگرمی

در نگاه اول شاید ساخت یک کانال سرگرمی راحت‌ترین روش کسب درآمد از تلگرام باشد؛ چرا که هر فرد حداقل یک کانال سرگرمی دارد و همین‌طور جمع‌آوری از کانال های مختلف برای ایجاد یک کانال به نظر می‌رسد راحت‌تر باشد، اما تا حدودی در اشتباهید! درست است که بازار کانال‌های سرگرمی داغ است؛ اما بسیاری از افراد همین فکر را می‌کنند و سراغ این نوع کسب درآمد می‌روند، در نتیجه رقابت کمی سخت‌تر از کانال‌هایی با موضوعیت تخصصی است. اگر می‌خواهید یک کانال سرگرمی ایجاد کنید به دنبال یک تفاوت باشید، یک مزیت رقابتی؛ چیزی که شما را در ذهن مخاطب متمایز سازد. در کانال‌های سرگرمی می‌توانید تاحدودی تخصصی‌تر کار کنید.برای مثال: شما می توانید در خصوص کانال موسیقی آنها را تقسیم بندی به سبک های موسیقی، ملیت یا زبان، کانال هایی جدا داشته باشید. یا اینکه کانال سرگرمیتان را محلی کنید در اینصورت با اینکه تعداد اعضاء شما کم هستند ولی پتانسیل بیشتری برای جذب تبلیغات محلی خواهید داشت.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

ساخت کانال آموزشی

امروزه آموزش حرف اول را در کسب درآمد از اینترنت می زند. بحث آموزش یکی از پولساز ترین حوزه های کاری در اینترنت است. کانال های آموزشی که به صورت حرفه ای موضوع خاصی را آموزش دهند کمتر هستند. کاری که شما باید انجام دهید تولید آموزش های منحصر به فرد است. طوری که نیاز واقعی مخاطبان خود را بر طرف سازد. موضوع کانال آموزشی شما بستگی به تخصص شما دارد. پس شما می توانید نسبت به تخصص خود یک کانال آموزشی در تلگرام راه اندازی و کسب درآمد کنید. در ادامه خیلی مهم است کانال شما محتوای آموزشی خوبی را ارائه دهد تا مخاطبان شما حاضر شوند برای محتوای شما پول پرداخت کنند.مدل درآمدی برای کانال های آموزشی برای کسب درآمد از تلگرام علاوه بر جذب تبلیغ ، همکاری با مؤسسات و آموزشگاه های متفاوت برای هدایت اعضاء به ثبت نام در دوره های آنها باشد. سعی کنید با مؤسساتی همکاری داشته باشید که با موضوع تخصصی کانال شما هاهنگی دارند.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

ساخت کانال نیازمندی

قطعا یکی دیگر از مدل های درآمدی برای کسب درآمد از تلگرام ، ایجاد کانال های نیازمندی است. مخصوصا نیازمندی های محلی و بومی. کانال های بومی و محلی ، کانال هایی هدفمند هستند. فرض کنید به دنبال شخصی می گردید که محل زندگی اش در شهر شما باشد تا بتوانید از آن به عنوان نیروی کار در کسب و کار خود استفاده کنید. زمانی که کانالی در تلگرام باشد که افراد جویای کار در شهر شما را معرفی کند آیا به سراغش نمی روید؟

در این مدل درآمدی برای کسب درآمد از تلگرام باید کانالی راه اندازی کنید و آگهی نیازمندی های شهر و یا محله خودتان را در آن قرار دهید. بهترین راه برای افرادی که قصد دارند کسب و کارشان را به اهالی شهر خود معرفی کنند استفاده از تبلیغات در کانال های تلگرامی بومی است. هیچ وقت کسی که مثلا دنبال یک پیک موتوری در شهر شیراز است نمی تواند در یک کانال تفریحی تقاضا خود را اعلام کند.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

یکی از بهترین مزیت های چنین کانال هایی هدفمند بودن تبلیغات در آن است. به خاطر همین هم مردم شهر شما به دنبال کردن کانال شما راغب می شوند. به عنوان مثال شخصی که به دنبال کار در شهر شما است می تواند پیگر کانال شما شود تا هنگامی که مثلا شرکتی آگهی خود را برای جذب نیروی کار در کانال شما ثبت کرد از این موضوع با خبر شود.

مدل درآمد زایی از این ایده هم کاملا مشخص است. شما می توانید در ازای ثبت هر آگهی در کانال خود مبلغی را دریافت کنید. اما پیشنهاد می کنم برای ثبت هر آگهی مبلغ کمی را دریافت کنید تا هر کسی بتواند از کانال شما استفاده کند.

کانال صوتی

کانال های صوتی یکی دیگر از مدلهای درآمدی برای کسب درآمد از تلگرام میباشد. خیلی از افراد حوصله کتاب خواندن ندارند ولی حوصله ی مشاهده فیلم و همچنین شنیدن صوت را دارند. یکی از مدل های درآمدی از تلگرام دقیقا استفاده از همین معضل اجتماعی است. شما میتوانید کتاب هایی را که برای مردم  سودآور است و در زندگی آنها میتواند تأثیر بگذارد و همچنین باعث افزایش سطح فرهنگ آنان شود را بصورت صوتی برایشان آماده کنید و آن کتاب ها را بصورت خلاصه در اختیارشان قرار بدهید. در کانال شما باید در هر موضوعی کتاب به صورت صوتی و خلاصه باشد تا مخاطبان بیشتری را بتوانید جذب کنید مدل درآمد زایی در این ایده کمی متفاوت تر است. همانطور که می دانید در این ایده شما باید خلاصه کتاب ها را به صورت کتاب صوتی بفروشید. برای اینکار و جذب مخاطبان بیشتر باید قسمتی از کتاب صوتی خود را در کانال قرار دهید تا مخاطبان از کیفیت و محتوای کتاب صوتی شما با خبر شوند. برای فروش کتاب ها نیز می توانید به دو صورت اقدام کنید.

مدل های درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

راه دوم استفاده از ربات فروشگاهی تلگرام است. شما می توانید به راحتی با سایت های موجود ربات تلگرامی را برای فروش محصولات خود بسازید. که توسط این ربات می توانید پروسه فروش هر کتاب را به صورت اتوماتیک انجام دهید. مثلا شخصی قصد خرید کتابی را دارد. توسط ربات تلگرامی شما می تواند درخواست خود را ثبت کند و دقیقا ربات به طور خودکار به او می گوید که چه مراحلی را باید طی کند و چگونه پرداخت را انجام دهد تا لینک دانلود کتاب برای او ارسال شود.

برای شروع پیشنهاد می کنم از خلاصه کردن کتاب های معرف و و پر فروش حوزه های کاری مختلف استفاده کنید. مثلا ۵ تا از کتاب های پر فروش برایان تریسی که در حوزه موفقیت و کسب و کار است را به صورت خلاصه به صوت تبدیل کنید.

امیدوارم این جلسه آموزشی برای شما مفید بوده باشد. بزودی جلسه سوم کسب درآمد از تلگرام را در مگ بن قرار خواهم داد. در جلسه سوم برای شما نکاتی که در مدیریت کانال تلگرامی مهم میباشد را خواهم گفت و همچنین به معرفی چند ایده برای کسب درآمد از تلگرام میپردازم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.