آشنایی با اصول کسب درآمد از تلگرام | بخش اول

0 ۵۱۰

راهنمای جامع کسب درآمد از تلگرام :

1- آشنایی با اصول کسب درآمد از تلگرام

2- 5 مدل درآمد از تلگرام که باید آنها را بشناسید

3- اصول موفقیت کسب و کار تلگرامی و معرفی ایده های جذاب

تلگرام محبوب ترین و پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی یا بهتر بگویم پیام رسان با قابلیت های کاربردی شبکه های اجتماعی در ایران است. بطوریکه بیشتر دارندگان گوشی های اندرویدی و آیفون حداکثر ۱۵ دقیقه پس از بیدار شدن از خواب، تلگرام خود را بررسی میکنند. در حال حاضر با توجه به فیلترینگ تلگرام این پیام رسان همچنان بیش از ۵۰ درصد پهنای باند اینترنت ایران را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون کاربر ایرانی از آن استفاده میکند. به دلیل اینکه تعداد کاربران این شبکه اجتماعی بالا است و بسیاری از مردم زمان نسبتا قابل توجهی را برای گشت و گذار و فعالیت های مختلف روزانه به این پیام رسان اختصاص داده اند، این شبکه اجتماعی پتانسیل کسب درآمد از تلگرام را ایجاد کرده است.

کسب درآمد از تلگرام باتوجه به شرایطی که گفته شد و اینکه میلیون ها کاربر ایرانی هر روزشان را با تلگرام آغاز می کنند و شب شان را با تلگرام به تخت خواب می روند امری در دسترس و عالی محسوب میشود و می تواند یک کسب و کار پر درآمد و میلیونی و با سرمایه کم برای شما تلقی شود. در حال حاضر فرصت های زیادی برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارد که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت . برای کسب درآمد از تلگرام لازم نیست شما متخصص فناوری اطلاعات یا مهندس نرم افزار باشید، فقط کافیست ایده ای داشته باشید، برای ایده خود تخصص های لازم را داشته باشید و سپس تنها چیزی که نیاز دارید نصب تلگرام، انتخاب یک نام مناسب و البته صرف وقت است. در تلگرام باتوجه به توانایی هایتان میتوانید نامحدود کسب درآمد کنید .

توجه: این مقاله بدلیل حجم بالای آن به سه بخش تقسیم شده که میتوانید در ابتدای همین مقاله به بخش های بعدی منتقل شوید.

نگاهی به کسب درآمد اینترنتی از طریق تلگرام

آموزش کسب درآمد از تلگرام

وقتی جریان تبلیغات و بازاریابی به سمت مکان یا پلتفرمی برود ، آنجا فرصت خوبی برای کسب درآمد است. در بالا به ویژگی ها و تعداد افراد عضو در تلگرام در ایران اشاره کردیم. به همین دلیل نیز موج عظیمی از تبلیغات در تلگرام ایجاد شده و فرصت را برای کسب درآمد افراد بوجود آورده است. به همین دلیل قرار است ما در این مقاله شما را با روش های کسب درآمد از تلگرام ، پیداکردن ایده های مناسب و آشنایی با مدل های کسب درآمد آن آشنا کنیم.

قطعا مدیران کانال های تلگرامی را میشناسیم که کسب درآمدشان از طریق تلگرام بیش از ۳۰ میلیون تومان در ماه است. مثل مدیر کانال گیزمیز یا کانال های خبری و سرگرمی تلگرامی. مدیران این کانال ها بدلیل ایجاد محتوای سرگرم کننده یا سیاسی یا طنز و تعدا اعضاء زیاد، ماهیانه از طریق پذیرش تبلیغات که تنها مدل درآمد زایی کانال هایشان هست ، کسب درآمد میلیونی از تلگرام دارند. بطوری که بواسطه قرار دادن یک تبلیغ در ساعات خاص و به مدت ۲ تا ۸ ساعت مبالغ بالایی از تبلیغ دهندگان دریافت می کنند. درست است این کانال ها هم یک نوع کسب و کار تلگرامی هستند و از آن کسب درآمد می کنند ولی باید بدانیم بیشتر این کانال ها بواسطه داشتن تعداد اعضا بالا و صرف زمان زیاد برای تولید محتوا به این درآمد ها رسیده اند . اما ما که افراد عادی هستیم و کانال با تعداد بالا نداریم و میخواهیم در منزل کسب درآمد داشته باشیم ، چطور میتوانیم کسب درآمد از تلگرام داشته باشیم‌ ؟ نگران نباشید در این مقاله نیز ما به دنبال پاسخ به این سؤال هستیم و مخصوصا سؤالات زیر :

  • چگونه ایده ای مناسب برای کسب درآمد از تلگرام پیدا کنیم ؟
  • چطور در ابتدای راه اندازی و ساخت کانال در تلگرام و بدون داشتن عضو یا همان ممبر، میتوانم از تلگرام کسب درآمد داشته باشم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا برای کسب درآمد از تلگرام به این دو سؤال پاسخ دهیم.

پیدا کردن ایده برای کسب درآمد از تلگرام

آموزش کسب درآمد از تلگرام

همه ی بزرگان کسب و کار بر این باورند که هر نوع کسب و کار حتی کسب و کارهای تلگرامی باید در جهت رفع نیاز افراد جامعه باشد. این حرف کاملا درست است ولی بعضی افراد میگویند:  اگر کسب و کاری در جهت رفع یک نیاز فعالیت میکند دیگر احتیاجی به کسب و کاری جدید در جهت همان نیاز نیست. ولی این جمله خیلی درست نیست زیرا در اینصورت هیچ وقت رقابت بوجود نمی آید. به نظر من شما اگر بتوانید ایرادات و مشکلات یک کسب و کار را پیدا کنید و سپس آن مشکلات را رفع کنید و بعد وارد بازار شوید قطعا میتوانید خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهید و در نتیجه میتواند از تلگرام کسب درآمد داشته باشید.

شما نیز میتوانید همان ایده هایی که قبلاً بوده را با سبکی بهتر و کامل تر از بقیه اجرا کنید. چیزی که مهم است ایجاد یک مزیت رقابتی و تفاوت مهم و چشمگیر هست. پس شما نیز میتوانید مانند خیلی دیگر از کسب و کارهای تلگرامی که کانال هایی هستند در موضوعات مختلف خدمات و محصولات ، خدمات یا محصولات خود را با شناسایی و رفع مشکلات رقبایتان در تلگرام به فروش برسانید و از تلگرام کسب درآمد کنید.

شما می توانید از طریق برنامه های موبوگرام یا تلگرام طلایی ، کانال های هم موضوع خودتان را پیدا کنید و کم و کاستی های آنها را شناسایی و برطرف کنید. به این ترتیب شما میتوانید کانالی موفق تر از آنها راه اندازی کنید. واقعیت این هست که درحال حاضر در هر موضوعی که بخواهید کانالی راه بیندازید معمولاً کسانی قبلاً اینکار را کرده اند، مگر آنکه ایده ای خاص و جذاب که مردم از آن به خوبی استقبال کنند را راه اندازی کنید.اما این دلیل نمیشود که شما دیگر در آن موضوع که قبلا اجرا شده ، نتوانید کسب درآمد کنید و موفق شوید.

اما منظور اصلی من از کسب و کارهای تلگرامی، کانال هایی هستند که توسط افراد عادی در موضوعات مختلف خدمات یا محصولات و در منزل اداره میشوند. مانند کسب درآمد یک مربی بدنسازی از تلگرام که به أعضاء کانال خود مشاوره های بدنسازی و برنامه غذایی می فروشد یا کسب درآمد فروشنده ی کالاهای تزئینی از تلگرام که محصولاتش را از طریق معرفی در کانال تلگرامی اش به مشتریان بومی اطراف خود میفروشد یا خانومی که در آشپزی مهارت های بالایی دارد میتواند با راه اندازی یک کانال تلگرامی و قرار دادن آموزش ها و نکته های آشپزی در آن و سپس فوروارد کردن آنها در گروه های خانوادگی و دوستان نسبت به جذب أعضاء اقدام کند و وقتی تعداد قابل توجهی عضو را جذب کرد حال میتواند با قراردادن تبلیغات مرتبط با آشپزی در کانالش، اقدام به کسب درآمد از تلگرام کند. پس میبینید که مدل های زیادی برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارند که شما میتوانید با کمی خلاقیت و زمان گذاشتن از آنها برای درآمدزایی از تلگرام استفاده کنید.

این کانال ها با اینکه کانال هایی با چند صد هزار عضو نیستند و اعضای آنها کم است ولی چون اعضای کانالشان مشتریان واقعی هستند و صرفا برای سرگرمی عضو آن کانال نشده اند ، درآمدهای خیلی بالایی را از تلگرام کسب میکنند. نکته مهم دقیقا همینجا است. کانال هایی که به این شکل فعالیت می کنند نیاز واقعی مردم را رفع می کنند و به همین دلیل اعضای واقعی دارند و همان اعضای واقعی شان هستند که مشتریان وفادارشان می شوند. پس خبر خوبی که میتوانم به شمابدهم این است که برای کسب درآمد از تلگرام احتیاج به داشتن کانال تلگرامی با چند ده هزار عضو نیست. اتفاقا برعکس هرچقدر این تعداد کم باشد ولی همان تعداد کم جزء مشتریان واقعی و وفادار شما باشند، میتوانید بیشتر از تلگرام کسب درآمد کنید.

حال که شما ایده مناسب خود را برای کسب درآمد از تلگرام انتخاب کرده اید نوبت به این میرسد تا ببنید ایده تان در کدام یک از روش های کسب درآمد از تلگرام قرار میگرد تا بتوانید با دید بازتر و مدیریت بهتر رو به جلو حرکت کنید. در ادامه همراه من باشید تا انواع روش های کسب درآمد از تلگرام را با شما درمیان بگذارم.

روش های کسب درآمد از تلگرام

کسب درآمد از تلگرام معمولا با دو روش امکان پذیر است :

۱-فروش محصول در تلگرام :

منظور من از محصول، یک کالای فیزیکی نیست . فروش محصول خود به چند نوع تقسیم میشود که در زیر به توضیح هریک برای شما پرداخته ایم :

فروش کالای فیزیکی در تلگرام :

آموزش فروش کالا در تلگرام

یکی از روش های کسب درآمد از تلگرام ، فروش کالای فیزیکی درون کانال است. برای فروش کالا در تلگرام ابتدا یک کانال تلگرام راه اندازی کنید و سپس کالاهای خود را با تهیه ی عکس های با کیفیت و همچنین توضیحات ترغیب کننده در کانال تلگرامیتان قرار دهید. اگر بتوانید برای محصولاتتان فیلم هم تهیه کنید که افزایش فروش و کسب درآمد خود را در تلگرام تضمین کرده اید. این روزها با افزایش سرعت اینترنت در ایران، بازارِ بازاریابی ویدئویی داغِ داغ است. بعد از آنکه کانال خود را راه اندازی کردید و محصولات خود را با تعداد حداقل ۱۰ عدد در آن با توضیحات مناسب قرار دادید آن را در گروه های خانواده و دوستان و دیگر گروه ها فوروارد کنید تا از این طریق اقدام به جذب أعضاء کنید. اگر فروشگاه بزرگی دارید و تعداد کالاهای شما زیاد است، لازم نیست کلیه آنها را تبلیغ کنید چون باعث شلوغی کانال خود نیز می شوید. کافیست جدیدترین ها یا پرفروش ترین ها را معرفی کنید. تنها نکته ای که باید رعایت کنید این است که محتوای جذاب توجه کاربران را جلب کند تا قصد ترک کردن آن را نداشته باشند. تصاویر جذاب از محصولات، توضیحات کافی، قیمت مناسب کالا و مخصوصا پشتیبانی مناسب می‌تواند نقش موثری در حفظ و نگهداری کاربران‌تان داشته باشد.هم‌چنین در زیر تصاویر فقط نام کالا ، ویژگی های اصلی کالا ، قیمت کالا ، آیدی کانال و نام کانال خود را بنویسید تا کاربر بتواند با یک نگاه ویژگی های کالا را بفهمد.

فروش کالای مجازی در تلگرام :

فروش کالای مجازی (قابل دانلود) در تلگرام

منظور من از کالای مجازی فایلی است قابل دانلود مانند فیلم ، کتاب الکترونیکی ، کتاب صوتی و … . چندین روش برای دانلود کالای مجازی توسط مشتری بعد از پرداخت وجه در تلگرام موجود می باشد . به عنوان مثال یکی از راه ها این است که بعد از پرداخت وجه کالا توسط مشتری ، شما لینک دانلود محصول را در گفت و گوی خصوصی به مشتری تحویل دهید و به این شکل به کسب درآمد از تلگرام بپردازید. روش های بهتر و هوشمندتری نیز موجود است که در بخش دریافت وجه از مشتری در ادامه به شما خواهم گفت.

فروش خدمات در تلگرام :

ارائه خدمات د تلگرام نیز نوعی محصول است که شما میتوانید از آن کسب درآمد داشته باشید. مثال مربی بدنسازی را یادتان هست ؟ برنامه ورزشی و غذایی که آن مربی به کاربرانش بعد از پرداخت وجه میداد نوعی خدمات است. یا کانال هایی که برای کاریابی هستند. به عنوان مثال آخر آژانس های گردشگری را در نظر بگیرید که خدمات گردشگری خود مانند تورهای گردشگری ، راهنمای گردشگری ، راهنمای اخذ ویزا و … را به نحوی در کانال های خود معرفی میکنند که أعضاء آن کانال در نهایت جذب استفاده از خدمات آن آژانس گردشگری شوند و در نهایت سفارش خود را از طریق گفت و گوی خصوصی ثبت و مدارک خود را برای تور و اخذ ویزا و … برای ادامه کارها تحویل اپراتور دهند.

۲-ارسال تبلیغ در کانال و ربات تلگرام :

کسب درآمد از تلگرام از طریق تبلیغات

جذب و انتشار تبلیغ در کانال تلگرام یکی از روش های کسب درآمد در تلگرام می باشد. اما برای دریافت تبلیغ از دیگران و انتشار آن در کانال یا ربات تلگرامیتان ابتدا باید به یک رسانه پرمخاطب و دوست داشتنی تبدیل شوید و با تولید محتوا هدفمند بتوانید تعداد اعضاء آن را حفظ کرده و همچنین باعث افزایش تعداد أعضاء آن شوید. اما امروزه بدلیل وجود کاربران تقلبی و به اصطلاح فیک در کانال های تلگرامیی، مدیران بازاریابی شرکت ها اعتماد کمی به کانال هایی با تعداد أعضاء بالا دارند. شما باید کانال تلگرامی خود را طوری مدیریت کنید که بتوانید اعتماد مدیران بازاریابی شرکت ها در مورد اینکه أعضاء آن کاملا واقعی هستند بدست آورید. درکل میتوان گفت وقتی در جایی مردم باشند صاحبان محصول هم حاضرند بابت دیده شدن محصولاتشان به شما تبلیغ بدهند.

به همین دلیل امروزه تبلیغ در ربات های تلگرام بیشتر مورد اعتماد مدیران بازاریابی شرکت ها می باشند. امروزه کسب و کار تبلیغ در کانال هایی که ممبرهای بالایی همانند کانال خبرگزاری ، کانال سرگرمی، کانال نیازمندی و … دارند بسیار سود آور می باشد.

حال برای کسب درآمد از تلگرام خود باید تصمیم بگیرید که ربات راه اندازی کنید یا اینکه کانال تلگرامی را راه اندازی کنید که بتوانید با تولید محتوای هدفمند باعث افزایش اعضاء آن شده و سپس از آن با تبلیغ یا فروش محصول کسب درآمد کنید. اما چگونه پول را از مشتریانمان در فروش تلگرامی دریافت کنیم ؟

دریافت وجه از مشتری برای کسب درآمد از تلگرام

امروزه استارتاپ هایی در ایران راه اندازی شده اند که با استفاده از خدمات آنها به شیوه هایی نوین میتوانید به فروش محصولات و خدمات خود در تلگرام بپردازید و حتی برای بعضی از خدمات خاص مثل هزینه تبلیغ در کانال برای مشتری ابتدا فاکتور آنلاین صادر کرده و سپس برای مشتری خود ارسال کنید تا آنها بتوانند بصورت اینترنتی فاکتور صادر شده توسط شما را پرداخت کنند. این وجه ابتدا به حساب آن استارتاپ واریز میشود. سپس با درخواست تسویه حساب در پنل کاربریتان میتوانید درخواست انتقال وجه دهید. آیدی پی (IDPAY) یکی از این استارتاپ ها می باشد که ما مدت طولانی است که با آن کار میکنیم و واقعا از خدمات آنها راضی هستیم. از ویژگی های اصلی آیدی پی همین بس که انگار اختصاصی برای کسب و کارهای تلگرامی و در بستر شبکه های اجتماعی ساخته شده.درگاه پرداخت شبکه های اجتماعی

پس از ثبت نام در آیدی پی میتوانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید .ابتدا کالای خود را در آیدی پی تعریف کنید سپس لینک محصول خود را برای خرید کاربرانتان در کانال تلگرامی تان قرار دهید. دیگر احتیاجی به کارت به کارت نیست و کاربرانتان بصورت اینترنتی میتوانند کلیه ی فرآیندهای خرید محصولشان را انجام دهند. اگر محصول کالای فیزیکی باشد آیدی پی اطلاعات کاربر را مانند آدرس و کد پستی و شماره همراه را دریافت خواهد کرد تا شما برای ارسال کالا هیچ مشکلی نداشته باشید. اگر هم کالای شما مجازی باشد کاربران بعد از پرداخت، لینک دانلودی که شما در تعریف محصول مجازی خود قرار داده اید را بصورت خودکار دریافت خواهند کرد. حتی اگر خدمات هم به در تلگرام به فروش می رسانید میتوانید برای مشتری خود فاکتور آنلاین صادر کنید تا بعد از پرداخت ، خدماتتان را برای آنها در یک پیام خصوصی ارسال کنید. اما حال که با روش های کسب درآمد از تلگرام آشنا شدیم، میخواهم شما را با ۲ ایده جذاب آشنا کنم که برای افرادی که نه کالا دارند و نه سرمایه مناسب می باشد و میتواند درآمد قابل توجهی را برای افرادی که میخواهند در خانه کسب درآمد کنند، به وجود آورد.

خب به پایان بخش اول رسیدیم. به شما پیشنهاد میکنم تا به همینجای کار از طریق تصویر بالا وارد آیدی پی شوید و اکانت کاربری خود را بسازید. در جلسه ی بعد شما را با ابزارهای مدیریت کانال و مدل های درآمدی تلگرام آشنا خواهم کرد.امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. در بخش دوم این مقاله منتظرت دیدار شما هستم.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.