چگونه بوی عطر خود را در تمام طول روز ماندگار کنیم؟

0 19

به همراه داشتن یک بوی عطر خاص و استثنایی، از جمله ویژگی‌های مهمی است که می‌تواند شخصیت منحصر به فردی برای ما بسازد و استایل‌مان را از دیگران جدا کند.

شاید برای شما هم بارها پیش‌آمده است، که هزینه زیادی را صرف خریدن عطر مورد علاقه‌ خودتان کرده‌اید، اما با این وجود از ماندگاری و طول عمر آن در طول شبانه‌روز راضی نیستید.

فرقی نمی‌کند که عطر مورد علاقه شما چقدر قوی و موثر باشد؛ در هر صورت لازم است که آن را چندین بار در طول شبانه‌روز بر روی بدن خود اسپری کنید. این موضوع بدان دلیل است، که معمولا تحت شرایط و عوامل مختلف و فعالیت‌های روزانه از ماندگاری عطر کم می‌شود.

میزان ماندگاری بوی عطر شما به عوامل مختلفی مانند؛ چگونگی مراقبت شما از پوست در طول روز، شستشو و تعرق کمتر، نوع عطر انتخابی و حتی نحوه‌ استفاده از آن بستگی دارد.

اما راهکارهایی وجود دارد، که ماندگاری عطر شما بر روی بدن و لباس‌تان را بیشتر خواهد کرد. در ادامه چند راهکار ساده و کاربردی را به شما آموزش می‌دهیم. با استفاده از این راهکارها می‌توانید بوی عطر خود را در طول روز ماندگارتر و به حفظ پایداری آن کمک کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

برای ماندگاری بیشتر بوی عطر باید سطح پوست خود را آماده کنید

زمینه‌سازی سطح پوست برای عطر زدن

پیش از آن‌که عطر را به بدن‌تان اسپری کنید، حتما از کرم مرطوب‌کننده و لوسیون بدن استفاده بهره بگیرید.

منافذ پوست در حالت چرب یا مرطوب، ظرفیت بیشتری برای جذب مولکول‌های عطر دارند. با این کار در واقع زمینه‌‌سازی مناسبی در سطح پوست خود فرآهم و به پایداری بیشتر عطر کمک کرده‌اید.

حتی در فصل‌های گرم سال که بوی عطر سریعا محو می‌شود، اسپری کردن آب خالص با آب‌پاش بر سطح پوست یا استفاده از دستگاه بخور سرد، باعث تقویت بوی عطر شما و ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

در هنگام خرید عطر یک رایحه قوی و تند را انتخاب کنید

رایحه‌های قوی برای عطر

بدون شک بوی عطر ظریف همچون رایحه‌ای سبک از عصاره گل‌ها یا میوه‌ها، آن‌قدرها ماندگاری بالایی ندارد.

اگر عطر مورد علاقه شما از نوع عطر‌های سبک است و بوی آن خیلی سریع از سطح پوستتان ناپدید می‌شود، شاید بهتر باشد مجموعه‌ای از رایحه‌های تندتر و قوی‌تر را در ترکیب عطر خود امتحان کنید.

برای آنکه بتوانید ماندگاری و طول عمر رایحه عطر‌های خود را بیشتر کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از عطرهایی با عصاره‌های تند چوبی مانند چوب سدر، صمغ درختان و علف‌های بومی هندوستان استفاده کنید.

اگر رایحه‌های تند شما را اذیت می‌کنند و یا باعث ایجاد سردردهای شدید در وجودتان می‌شود، بهتر است از عصاره‌هایی استفاده کنید، که یک درجه سبک‌تر از گزینه‌های پیشنهادی قبلی است. مثلا استفاده از عصاره چوب صندل، عود یا مشک به عنوان عناصر اصلی در ترکیب عطر شما، نسبتا سبک‌تر و در عین حال قوی‌تر و ماندگارتر هستند.

عطر را به نواحی گرم بدن اسپری کنید

اسپری عطر در نواحی گرم بدن

عطرها در گرما قدرت انتشار و طول‌عمر بیشتری دارند. قسمت‌های گرم و نبض‌دار بدن مانند پوست پشت گوش، پشت گردن و مچ دست با حرارت طولانی مدتی که منتشر می‌کنند، باعث تقویت و فعالیت بیشتر مولکول‌های عطر می‌شوند.

البته گروهی از عطرهای قلم‌مویی از نوع ژلی وجود دارند، که در قالب‌های مختلف بسته‌بندی از سوی شرکت های معتبر عرضه می‌شوند. استفاده از این نوع عطرهای قلم‌مویی نیز پیشنهاد خوبی برای ماندگاری بیشتر بوی عطر شما است.

این قلم‌موها مولکول‌های عطر را به طور یکنواخت در سطح پوست قسمت‌های گرم بدن پخش می‌کنند و باعث انتشار بیشتر این مولکول‌ها می‌شوند.

لباس‌هایی با پارچه‌های کتانی یا ابریشمی بپوشید

ماندگارتر بودن عطر روی ابریشم

اکثر پارچه‌ها نمی‌توانند مولکول‌های عطر را برای مدت طولانی در میان الیاف خود به دام اندازند. اما پارچه‌هایی که جنس تاروپود آن‌ها از پشم و ابریشم است، از دسته پارچه‌های گران قیمتی هستند، که می‌توانند بوی عطر را برای مدت طولانی‌تری در سطح خود نگه دارند.

پارچه کتان که از الیاف گیاه کتان تهیه می‌شود، یک پارچه بسیار خنک است و قدرت جذب بالایی دارد. شما می‌توانید در شب‌های گرم تابستان، لباس‌هایی عطرآگین از جنس کتان بپوشید. به این ترتیب هم خنک می‌مانید و هم عطر و بوی متنوعی در پوست شما منتشر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.