۱۰ روش برای تزیین ورودی خانه های کوچک

0 62

شاید در حال حاضر بسیاری از ما در خانه های کوچک و آپارتمانی زندگی می‌کنیم و از یکنواختی و سادگی زیاد آن دل زده شده‌ایم. محیط خانه‌های کوچک معمولا دارای یک فضای اصلی است و معمولا درب ورودی رو به این فضا باز می‌شود. بنابراین تزیین ورودی خانه جلوه خاصی در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند.

زمانی که افراد وارد خانه می‌شوند، معمولا مجبور هستند، کفش‌های خود را در سالن اصلی خانه از پا درآورند. این حالت تصویر جالبی از منزل شما در ذهن مهمان‌ها و تازه‌واردها ایجاد نمی‌کند. در این مقاله قصد داریم درباره ۱۰ روش جذابی که برای تغییر دکوراسیون فضای ورودی خانه های کوچک و تبدیل آن به یک محیط خاص و شیک لازم است، صحبت کنیم.

در این روش‌ها، به معرفی چند ایده کاربردی برای جاسازی و قرار دادن کفش‌ها در کنار درب ورودی نیز پرداخته‌ایم.

۱- یک نیمکت چوبی یا حصیری در کنار درب ورودی قرار دهید

تزیین ورودی خانه با نیمکت

هر چند که این ایده ساده به نظر می‌رسد، اما بسیار هوشمندانه است. زیرا علاوه بر جایگاهی که برای نشستن، پوشیدن یا درآوردن کفش‌ها فرآهم می‌کند، می‌تواند جلوه زیبایی در محل ورود به خانه ایجاد کند. بنابراین هم جنبه کاربردی دارد و هم جلوه تزیینی زیبایی ایجاد می‌کند.

۲- چند وسیله کوچک اما جذاب بخرید

چند وسیله کوچک جذاب

داشتن ورودی کوچک در خانه، نباید مانع انتقال احساس خوب به مهمان‌های‌ شما شود. برای ایجاد دکوراسیون زیبا و جذاب، تنها به یک جاکلیدی آینه‌ای و یک کنسول کوچک نیاز دارید. اگر کنسول شما دارای چند کشو نیز باشد، می‌تواند به هر چه زیباتر شدن فضای ورودی خانه کمک کند. با این ایده، فرصت استقبال گرم از مهمان‌ها نیز از دست نخواهد رفت.

۳- برای تزیین ورودی خانه دکوراسیون عجیب وغریب بچینید

وسایل عجیب برای ورودی خانه

یک دکوراسیون عجیب و پر رمزوزار در درب ورودی آپارتمان شما، باعث می‌شود که به محض ورود، احساس نوستالژیکی در افراد ایجاد شود. مثلا با استفاده از یک صندوقچه قدیمی که می‌تواند پر از عتیقه‌جات و وسایل قدیمی جذاب باشد، اما در واقع جایگاهی برای قرار دادن کفش‌ها به حساب می‌آید، یک ایده جذاب است.

۴- قفسه‌سازی کنید و از حداقل فضا حداکثر استفاده را داشته باشید

قفسه سازی در ورودی خانه

اگرهیچ فضای خالی و مفیدی در مقابل درب ورودی خانه شما وجود ندارد، کافی است در درجه اول از یک معمار ماهر و بعد هم از یک نجار زبردست کمک بگیرید. با همکاری آن‌ها یک حفره یا تورفتگی به شکل قفسه چوبی در نزدیک‌ترین دیوار به درب ورودی ایجاد کنید. به این ترتیب فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل ایجاد کرده‌اید. اکنون می‌توانید از داخل قفسه برای قرار دادن کفش‌ها و آویزان کردن لباس‌های خود به هنگام ورود به خانه استفاده کنید. اگر باهوش و خلاق باشید، می‌توانید از مجسمه‌ها یا کلاه‌های حصیری برای هرچه زیباتر شدن این قفسه‌ جدید و چوبی استفاده کنید.

۵- از آینه‌های بزرگ برای تزیین ورودی‌های باریک استفاده کنید

آینه های بزرگ دیواری

در شرایطی که امروزه همه به لباس پوشیدن خود بسیار اهمیت می‌دهند، استفاده از آینه‌های بزرگ و سرتاسری بر روی دیوار راهروی ورودی بسیار کاربردی است. استفاده از آینه‌های بزرگ باعث می‌شود فضای راهروهای باریک بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین می‌توانید در طرف دیگر راهرو، از چند تابلو با در طرح‌های گوناگون استفاده کنید.

۶- کنار درب ورودی را با گلدان‌ها و گیاهان سبز پر کنید

باغ کوچک خانگی

گلدان‌های بزرگ و کوچکی را که از گیاهان مختلف پر شده‌اند، به صورت انبوه در داخل یا اطراف یک قفسه ساده قرار دهید و جنگلی کوچک و خانگی بسازید. این دکوراسیون می‌تواند نشان‌دهنده خوش ذوقی شما و استقبال گرم‌تان از مهمان‌ها باشد. با این کار می‌توانید یک فضای بی رنگ و رو را به مکانی سبز و پر از حس خوب تبدیل کنید. فراموش نکنید که کفش‌های‌تان را، داخلِ کشوهای تعبیه شده در قفسه بگذارید. با این کار فضا همیشه مرتب می‌ماند و زیباییِ هنر و خلاقیت‌تان دیده می‌شود.

۷- از سبد حصیری استفاده کنید

سبد حصیری در ورودی خانه

استفاده از چند سبد بافته شده با حصیر در اندازه‌های مختلف و قرار دادن آن‌ها بر روی هم، می‌تواند راه‌حل خوبی برای جداسازی کفش‌ها از ورودی خانه باشد. همچنین نصب قلاب‌های دیواری که محلی را برای آویزان کردن لباس‌ها، رویه‌ها و کلاه‌ها فرآهم می‌کنند، بسیار کاربردی است. با قرار دادن چند گلدان سرسبز بزرگ و غول‌پیکر می‌توانید جلوه سبزتر و زیباتری را در ورودی خانه خود به ارمغان آورید.

۸- دکوراسیون ورودی را به سبک هنری بچینید

دکوراسیون هنری

یک میز کوچک را به همراه چند وسیله ساده در اشکال و اندازه‌های مختلف، با سبکی خاص برای تزیین ورودی خانه قرار دهید. چنین تزیینی می‌تواند بیانگر محیطی ساده اما هنری باشد. همچنین می‌توانید فضایی را در آن ایجاد کنید،‌ که کلید های خود را به محض ورود به خانه در آنجا قرار دهید.

۹- آثار خود را در ورودی خانه به نمایش بگذارید

آثار هنری شخصی

اگر اوقات فراغت خود را با هنر و خلاقیت پر می‌کنید، یک اثر هنری ساخته شده با دست خودتان را در اطراف یک کنسول زیبا و خوشرنگ قرار دهید. کار هنری شما، هرچند خیلی ساده و ابتدایی باشد، اما باز هم ارزشمند است. در چیدمان خود از هرآنچه که به نظر خودتان جالب و دوست‌داشتنی است، استفاده کنید و به این ترتیب حس زیبایی را به مهمان‌های‌تان هدیه بدهید. کنسول‌ها می‌توانند رنگ‌ها و اشکال مختلفی داشته باشند. شما می‌توانید از کنسول‌های برای قرار دادن کفش‌های خود و مهمان‌های‌تان استفاده کنید.

۱۰- جاکفشی دیواری درست کنید

جاکفشی دیواری

بهتر است از جاکفشی‌های دیواری یا مجزای کوچک برای فضاهای کوچک در ورودی خانه خود استفاده کنید. با این کار دیگر کفشهای‌تان در مقابل درب سرگردان و ازهم پاشیده نمی‌مانند. قفسه‌بندی‌های هوشمندانه داخل کمدها می‌تواند انواع کفش‌های شما را از یکدیگر تفکیک کند. مثلا می‌توانید فضایی را به صندل‌های تابستانی، قسمتی را به بوت‌های زمستانی و بخش در دسترس‌تری را به کفش‌های اسپرت روزانه اختصاص دهید. با کمی خلاقیت و قرار دادن چند گلدان روی جاکفشی، می‌توانید ورودی خانه خود را به سبک خاص‌تری تزیین کنید.

90%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.