4 نکته مهم و جالبی که درباره زیتون نمی‌دانید

0 99

درباره زیتون باید گفت، که این گیاه از قدیمیترین درختان شناخته شده در جهان و مخصوص مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است. درخت زیتون از حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد، در مقبرههای مصر یافت شده است. پس از مصر، کشت زیتون در یونان قدیم و سپس در رم گسترش یافت. در نهایت رومیها، زیتون را با خود به مناطق مختلف بردند.

هماکنون کشت این گیاه در شرق دامنههای غربی هیمالیا و از پنجاب هند تا غرب و همچنین از مراکش و سواحل اقیانوس اطلس تا کرانههای دریای مدیترانه‌ و در کشورهایی همچون فرانسه، اسپانیا و پرتغال رواج دارد.

چیزهایی که باید درباره زیتون بدانید

درخت زیتون در نواحی مدیترانهای که آبوهوایی معتدل و زمستانهایی ملایم دارد، رشدونمو میکند. در ادامه این مقاله، می‌خواهیم به ۴ نکته مهم و جالب درباره زیتون اشاره کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت آگاهی بیشتر درباره ویژگی‌های خاص زیتون، این مقاله را دنبال کنید.

زیتونها مانند انگورها به ترویر بسیار وابسته هستند

انواع مختلف زیتون

Terroir یک اصطلاح فرانسوی است. این اصطلاح بیانگر مجموعهای از تمام عوامل محیطی موثر بر روی فنوتیپ محصول می‌باشد. عوامل محیطی موثر بر فنوتیپ شامل محیط منحصر به فرد، شیوههای کشاورزی و زیستگاه رشد مناسب برای محصولی خاص همچون زیتون است.

ترویر، در واقع مدلی برای نامگذاری و میزانسازی نوشیدنی‌های فرانسوی و سایر نقاط دنیا است. اکثر ما درباره زیتون میدانیم که انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد، اما زیتونها چیزی بیشتر از دانههای سبز و سیاه هستند.

آبوهوا و شرایط مکانی که زیتون در آن رشد میکند، خواص و مزه زیتون را تشکیل میدهد و باعث تنوع در طعم و رنگ آن می‌شود. همین موضوع به اصل ترویر اشاره دارد. فیل ملدروم؛ مدیر عامل، بنیانگذار و تولیدکننده محصولات ویژه مدیترانهای مرتبط با این گیاه، درباره زیتون می‌گوید: یک زیتون با ترویر خوب یعنی زیتونی که در خاک، آب و هوا و ویژگی‌های منطقهای خوب رشد کرده است.

جالب است بدانید،‌کع برخی از زیتونها تنها در مناطق خاصی رشد میکنند و در هیچ جای دیگری از جهان نمی‌توان نمونه مشابه آن را پیدا کرد.

درباره زیتون‌ بهتر است بدانید، که زیتون خام غیرقابل خوردن است

درباره زیتون خام

زیتون‌ها اگر بهطور کامل و به میزان مشخصی از یک فرایند معدنی عبور کنند، بسیار شاداب می‌شوند. همچنین بافتی خوب، عطری دلنشین و طعمی خاصی در آن‌ها ایجاد می‌شود.

براساس نظر فیلملدروم؛ زیتونها پرفایدهترین و بهترین استفاده را هنگامی دارند، که به زمان فرایند معدنی آنها به پایان رسیده است. البته نزدیک به این زمان نیز موقعیت خوبی برای استفاده از زیتون‌ها است.

درباره زیتون خوب است بدانید،‌که مصرف میوهتازه چیده شده از درخت، آن هم موقعی که این فرایند معدنی را نگذرانده است، باعث سستی معده می‌شود و ممکن است عوارضی همچون حالت تهوع و استفراغ ایجاد کند.

یکی از اصلیترین مقیاسهای یک روغنزیتون باکیفیت، استفاده از زیتون‌هایی است، که به مرحلهی پختگی و چیدن رسیده‌اند. اگر زیتون‌هایی که برای تولید روغن زیتون به کار می‌روند، در چنین مرحله‌ای چیده شده باشند، روغن حاصل از آن‌ها به مراتب تازهتر خواهد بود و مزهای دلنشینتر و دوستداشتنیتر خواهد داشت.

برای نگهداری از روغنزیتون و ماندگاری کیفیت آن، لازم است که روغن را در یک ظرف تیره و هواگیری شده بریزید و آن را در معرض نور آفتاب قرار دهید، تا رنگ، عطر و طعم آن سریع‌تر خود را بروز دهد.

زیتونها برای سلامت شما بسیار مفید هستند

زیتون برای سلامت

مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد، که زیتونها دارای مقادیر زیادی از ویتامین E  هستند. استفاده‌ از آنها در رژیم غذایی، میتواند باعث بهبود آگاهی و عملکرد مغز شود. زیتون‌ها همچنین به پیشگیری از بیماری‌های قلبی کمک میکنند.

زیتونها دارای آنتیاکسیدانهای قدرتمندی هستند که برای کاهش التهاب موثرند. این خوراکی‌های سبز رنگ شامل چربیهای غیراشباع شده یا همان چربی های مفید و خوب برای بدن انسان هستند.

براساس تحقیقاتی که از سوی وزارت بهداشت، آزمایشگاه تحقیقات انتقال سرطان پستان و موسسه تحقیقات بهداشتی اوانستون صورت گرفته است، مصرف روغن زیتون میتواند فواید بسیاری برای مبتلایان به سرطان سینه داشته باشد.

این دانههای روغنی خوش رنگ دارای اثرات فوقالعادهای برای زیبایی و سلامت پوست، مو و ناخنها هستند. همچنین جویدن برگ‌ زیتون برای از بین بردن زخم‌های ایجاد شده در دهان مفید است.

در دنیا بیشاز ۲۰۰۰ نوع زیتون وجود دارد

خواص و انواع زیتون

۲۴ میلیون هکتار باغ زیتون در سراسر جهان وجود دارد. اغلب این باغ‌ها به شکل سنتی،‌ خودرو و وحشی در مناطق مدیترانه‌ای روییده‌اند.

اغلب این درختان در یونان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و سایر کشورهایی که آب و هوای مشابهی دارند، یافت میشود. جالب است بدانید که این درخت میتواند در بخشهای خاصی از شمال آفریقا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی، یعنی کالیفرنیا، نیز رشد کنند.

زیتونها به دو گونه زیتون سیاه و زیتون سبز تقسیم میشوند. تفاوت بین این دو رنگ زیتون، تفاوت آن‌ها در نوع رسیدن‌شان است. زیتونهای سیاه به هنگام برداشت، روی درخت کاملا رسیدهاند و طعم‌شان با زیتون‌های سبز کاملا متفاوت است. اما زیتون‌های سبز، اغلب باید تا حدودی خام و نرسیده از درختان چیده شوند،‌ تا کیفیت خود را حفظ کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.