روش‌هایی آسان برای آنکه بتوانیم با خودمان مهربان باشیم

0 8

برای آنکه زندگی خوبی داشته باشیم و احساس خوشبختی کنیم، باید با خودمان مهربان باشیم و برای خودمان ارزش قائل شویم. اشتباه نکنید، مهربان بودن با خودمان، خودشیفتگی و خودخواهی نیست، بلکه باعث بهبود روحیه و سلامت روانی درون‌مان می‌شود و در نتیجه احساس شادی و خوشبختی درونی را برای‌مان به ارمغان می‌آورد.

اینکه با خودمان مهربان باشیم و از زندگی لذت ببریم، مهارتی آموختنی است و آموختن آن نشانه داشتن هوش احساسی در وجودمان می‌باشد. همه افراد به صورت ناخودآگاه نمی‌توانند با خودشان مهربان باشند و حتی برخی از آدم‌ها با خودشان بیشتر از بقیه نامهربان هستند و همواره خودشان را سرزنش می‌کنند و مقصر همه اتفاقات بد زندگی را، خودشان می‌دانند. اما با انجام کارهایی ساده و استفاده از روش‌هایی آسان، می‌توانیم مهارت مهربان بودن با خودمان را کسب کنیم.

مهربان باشیم

در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره روش‌هایی بیاموزیم که در تقویت مهارت مهربان بودن با خودمان، به ما کمک می‌کند. این مهارت‌ها اغلب بدون هزینه و بسیار آسان هستند. همچنین به توسعه شادی درونی ما نیز کمک می‌کنند. دیگر زمان مهربان بودن با خودمان فرا رسیده و هر روزی که در توجه به این موضوعی کوتاهی کنیم، ظلم بزرگی در حق خودمان کردیم. پس بیایید با انجام این روش‌ها، با خودمان مهربان باشیم و از اضطراب و استرس دور بمانیم. در نتیجه بیشتر از گذشته، از زندگی لذت ببریم.

از تابش آفتاب لذت ببریم و با خودمان مهربان باشیم

از تابش آفتاب لذت ببریم

تابش آفتاب ویتامین D را به طور رایگان به بدن شما هدیه می‌دهد. همچنین براساس تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته، نور آفتاب می‌تواند اختلالات روحی و عاطفی فصلی را درمان کند. براساس مطالعات سطح هورمون سروتونین و یک هورمون شادی‌آور برای انسان می‌باشد، در روزهای آفتابی بسیار بیشتر است.

برای آنکه با خودمان مهربان باشیم بهتر است در روزهای آفتابی از تابش نور آفتاب استفاده کنیم. می‌توانیم ساعاتی از روز مانند، اوایل صبح یا پیش از غروب کامل خورشید، در نور آفتاب دراز بکشیم و از اشعه‌های گرم آن بهره ببریم. در این زمان‌ها میزان تابش اشعه‌ها ملایم‌تر است و آسیبی به پوست ما نمی‌زند. پس از نور آفتاب غافل نشوید.

زمان استفاده از لوازم الکترونیکی خود را محدود کنیم

از شبکه های اجتماعی دوری کنیم

براساس مطالعات صورت گرفته، شبکه‌های اجتماعی و لوازم الکتریکی مانند موبایل، تلویزیون و کامپیوتر، امکان ابتلا به بیماری‌های افسردگی و اضطراب را افزایش می‌دهد. همچنین زمان زیاد آنلاین بودن شما در طول روز باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های روحی می‌شود. بنابراین برای مهربان بودن با خودمان بهتر است زمان استفاده از لوازم الکترونیکی خود را محدود کنیم.

برای استفاده از گوشی موبایل و آنلاین بودن، بهتر است خودمان را محدود کنیم. با این کار لطف بزرگی در حق خودمان کردیم و آینده خوبی را برای روح‌مان به همراه آورده‌ایم. باید زمان خود را برای استفاده از لوازم الکترونیکی، مدیریت کنیم و در سایر زمان‌ها، با ذهن آرام در گوشه‌ای از خانه یا طبیعت دراز بکشید و با سکوت به آرزوها و رویاهای خود فکر کنید.

در دوره‌های چگونه شاد بودن شرکت کنیم

دوره های آموزش مهربان بودن

دوره‌های آموزشی، تمرینی و مهارتی بسیاری برای چگونه شاد بودن وجود دارد. با شرکت در این دوره‌ها، علاوه بر اینکه می‌توانیم با خودمان مهربان باشیم، می‌توانیم مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش دهیم. با شرکت در این کلاس‌ها می‌توانیم مهارت‌های قدردانی، چگونه شاد بودن، مراقبه کردن و لذت بردن از زندگی را بیاموزیم.

نشانه‌هایی برای دعوت به آرامش‌مان، در اطراف قرار دهیم

مهربان باشیم

نقطه‌های رنگی را باید در گوشه و کنار و مقابل چشمان‌مان قرار دهیم. این نقطه‌ها می‌توانند به عنوان نشانه‌هایی برای ما باشند، تا با دیدن آن‌ها احساس آرامش کنیم. هر بار که این نقطه‌ها را ببینیم، در هر شرایطی که باشیم، یادمان می‌آید که باید به سمت آرامش برویم. پس در شرایط مختلف، نفس عمیق می‌کشیم و دوباره روحیه خود را بازمی‌یابیم. نقطه‌های رنگی می‌توانند چراغ راهنمای ما برای رسیدن به آرامش، شادی و مهربانی با خودمان باشیم.

با خواندن محتوای خوب با خودمان مهربان باشیم

محتوای خوب

خواندن، تاثیر زیادی بر آرامش و خوشحالی ما دارد. اگر برای خودمان ارزش قائل باشیم و خودمان را دوست داشته باشیم، باید محتوای خوب بخوانیم. خواندن مطالب و کتاب‌های خوب علاوه بر اینکه به ارتقای دانش و آگاهی ما کمک می‌کند، در ایجاد احساس مثبت برای‌مان موثر است. بهتر است سعی کنیم، محتوای مثبت و آموزنده بخوانیم و از مطالب دردناک دوری کنیم. خواندن روح‌مان را به پرواز درمی‌آورد و به ما کمک می‌کند که با خودمان مهربان‌تر باشیم.

در کار مفیدی فعالیت کنیم تا احساس مثبتی داشته باشیم

فعالیت مفید

فعالیت در اجتماع و درگیر کردن خودمان برای انجام کارهای داوطلبانه و گروهی، احساس مثبتی در وجودمان ایجاد می‌کند و برای ارتقای شخصیت‌مان مفید است. با شرکت در فعالیت‌های گروهی، احساس مفید بودن خواهیم کرد. احساس مفید بودن و انجام کارهای مثبت، نه تنها برای خودمان، بلکه برای سایر افراد نیز شرایط و احساسات خوبی ایجاد می‌کند. با این کار به توسعه آدم‌های اطراف‌مان کمک می‌کنیم و دنیا نیز بازتاب تاثیرات خوب را به خودمان بازمی‌گرداند.

یک دوش طولانی بگیریم یا روی آب شناور شویم

دوش گرفتن

دراز کشیدن در وان حمام، شناور ماندن روی استخر آب، ایستادن زیر دوش آب و گرفتن یک دوش طولانی به بهبود روحیه ما کمک شایانی می‌کند. از ابتدای آفرینش انسان، آب برای او یک آرامبخش بدون ضرر و یک شادی‌دهنده بی‌نظیر بوده است. اگر بخواهیم با خودمان مهربان باشیم، نباید ریلکس کردن در آب را فراموش کنیم. آب نماد پاکی و آرامش است. به همین دلیل می‌تواند احساس پاکی و آرامش را برای ما ایجاد کند. آب می‌تواند خستگی‌ها را از بدن ما پاک کند و ما را برای ادامه یک روز با انرژی زیاد، آماده کند. آب در اختیار همه ما قرار دارد، پس بهتر است انرژی آن را نادیده نگیریم و از تاثیراتش برای افزایش شادی و بهبود روحیه درونی خودمان استفاده کنیم.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.