چه مواردی را قبل از انجام اکستنشن مژه حتما باید بدانیم

0 ۳۸

خیلی از خانم‌ها دوست دارند، صورت‌شان صبح‌ها وقتی از خواب بیدار می‌شوند مرتب باشد و طوری به نظر برسند که انگار آرایش کرده‌اند. بعضی دیگر به درشت‌تر دیده شدن چشم های‌شان از حالت واقعی علاقه دارند. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از خانم‌ها سراغ انجام آرایش دائم، اکستنشن مژه و کارهای مشابه بروند.

استفاده از خدمات آرایش دائم و موقت، هر چند می‌تواند به زیباتر شدن ما کمک کند، اما ممکن است عوارضی را نیز برای‌مان به همراه داشته باشد. کارشناسان زیبایی برای جلوگیری از بروز عوارض مختلف پس از انجام خدمات زیبایی،‌ توصیه‌هایی ارائه داده‌اند که عمل به آن‌ها در طولانی مدت، به سلامت‌مان کمک می‌کند.

در این مورد، درباره خدمات زیبایی مربوط به نقاط حساس بدن مانند چشم‌ها باید دقت و توجه زیادی داشته باشیم و قبل از تحقیق در همه جوانب آن، برای هیچ کاری اقدام نکنیم. چشم‌ها بسیار مهم، حساس و آسیب‌پذیر هستند،‌ بنابراین اگر قرار است از لوازم آرایش یا خدمات زیبایی در اطراف چشم‌های‌مان استفاده کنیم، بهتر است پیش از هر چیز، موارد مختلفی را بررسی کنیم.

اکستنشن مژه ها

در این مقاله قصد داریم درباره یکی از پرطرفداراترین اقدامات زیبایی برای چشم ها صحبت کنیم. اکستنشن مژه‌ در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و اگر بخواهیم صادقانه به این قضیه نگاه کنیم؛ انجام این کار زیبایی فراوانی به چشم‌ها و حالت کلی چهره می‌بخشد.

نکاتی مهم برای کسانی که می‌خواهند اکستنشن مژه انجام دهند

شاید با خودتان بگویید که گذاشتن مژه مصنوعی هم کار مژه‌های کاشته شده را انجام می‌دهد و بسیار ارزان‌تر است، پس با وجود آن دیگر چه نیازی به پرداخت هزینه بالا برای اکستنشن کرده مژه‌ها داریم. در اینجا بهتر است بدانید؛ اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام یک چسب و یک مژه مصنوعی در دست دارید و قبل از هر بیرون رفتنی جلوی آینه در حال چسباندین مژه‌ هستید، خیانت بزرگی در حق خود می‌کنید.

برای افرادی که مدام دوست دارند مژه مصنوعی بچسبانند، اکستنشن مژه بسیار بهتر است، چرا که مواد مربوط به اکستنشن از چسب‌های ارزان و موقت مژه مصنوعی کم‌تر به چشمان ما آسیب می‌رسانند. البته موارد دیگری نیز وجود دارد که برتری‌های اکستنشن مژه نسبت به چسباندن مژه مصنوعی را نشان می‌دهد، اما در این مقاله قصد پرداختن به آن‌ها را نداریم. در ادامه این مقاله برای کسانی که تصمیم به اکستنشن کردن مژه‌های‌شان گرفته‌اند،‌ می‌خواهیم موارد را بیان کنیم که پیش از انجام این کار باید به آن توجه کنند.

اکستنشن مژه ها و نکات آن

یک مرکز زیبایی معتبر و مطمئن برای اکستنشن مژه‌ها انتخاب کنید

مژه‌های شما، یکی از زیباترین قسمت‌ها در صورت‌تان هستند. علاوه بر این‌ها، در لبه چشمان شما قرار گرفته‌اند و موقعیت بسیاری حساسی دارند. هنگامی که تصمیم قطعی خود را برای اکستنشن مژه‌ گرفتید، به دنبال یک مرکز زیبایی معتبر باشد.

با کسانی که مژه‌های خود را کاشته‌اند صحبت کنید. به مراکز زیبایی مختلفی که این کار را انجام می‌دهند بروید و از نحوه خدمات‌دهی آن‌ها پرس و جود کنید. با مشتریان مراکز زیبایی مختلف صحبت کنید، از کسانی که چندین بار برای ترمیم مژه‌های اکستنشن شده خود مراجعه کرده‌اند، درباره شرایط مژه‌های طبیعی‌شان پس از کاشت و ترمیم سوال کنید.

شاید به نظر شما تمام این کارها بسیار وقت‌گیر باشد، اما فراموش نکنید که زیبایی شما،‌ در کنار سلامت‌تان باعث به وجود آمدن احساسات خوب و چهره قشنگ می‌شود. اگر مژه‌های اکستنشن شده قشنگی داشته باشید، اما چشمان‌تان عفونت کند، نه تنها زیبا نشده‌اید، بلکه برای به خطر انداختن سلامت خود هزینه کرده‌اید و کدام آدم عاقلی است که به ضرر خود کاری انجام بدهد؟

برای کاشت مژه های خود عجله نکنید

اگر به اندازه کافی برای اکستنشن مژه خود پول جمع نکرده‌اید و تصمیم دارید به یک مرکز زیبایی ارزان‌تر بروید، اکیدا توصیه می‌کنیم که عجله نکنید. هیچ ارزانی بی دلیل نیست. مراکز ارزان‌تر از مواد بی‌کیفیت و ارزان استفاده می‌کنند و همین موضوع خطر ابتلا به بیماری‌های چشمی و عفونی یا ریزش مژه های طبیعی را افزایش می‌دهد.

مطالب مرتبط
۱ از ۱۴

بهتر است در مدت زمانی که تصمیم به انجام اکستنشن گرفته‌اید، اما هنوز شرایط مناسب برای انجام این کار را ندارید، به هر قیمتی به سراغ آن نروید و تا زمانی که شرایط برای‌تان محیا می‌شود، فقط تحقیق کنید تا مرکز معتبری را پیدا کنید.

در مدت زمانی که برای این کار صبر می‌کنید، به تقویت مژه‌های خود با استفاده از روش‌های خانگی و سالم بپردازید و پایه آن‌ها را محکم کنید. از چسباندن مژه های مصنوعی خودداری کنید و باور داشته باشید، که شما به صورت طبیعی و بدون هر گونه ظاهرسازی مصنوعی هم زیبا هستید. این باور علاوه بر اینکه باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید،‌ به ارتقای روحیه شما نیز کمک می‌کند.

از فردی که می‌خواهد مژه‌های‌تان را اکستنشن کند، سوال بپرسید

زمانی که برای اکستنشن مژه به مکانی معتبر مراجعه کردید، پیش از شروع کار درباره مواد و نحوه کار از فردی که قرار است روی مژه های شما کار کند، سوال بپرسید. پیش از مراجعه برای انجام اکستنشن نیز خودتان درباره روش‌های درست و بهترین مواد تحقیق کنید، تا اطلاعات کافی داشته باشید و زمانی که سوال می‌پرسید،‌ اطلاعات کافی داشته باشید.

حتی مکان‌های معتبر زیبایی هم ممکن است اشتباها افراد آماتور یا تازه کار را برای اکستنشن مژه‌ های شما در نظر بگیرند و همین مساله باعث نتیجه نهایی غیرقابل قبول و آسیب دیدن مژه‌های‌تان شود. درباره مواد مناسب برای این کار نیز اطلاعات کافی را کسب کنید و مراقب باشید که سالن‌ها از مواد ارزان، به جای مواد گران برای مژه‌ های شما استفاده نکنند.

از مژه های ارزان استفاده نکنید

استفاده از مژه‌های ارزان همان‌قدر به مژه های طبیعی و چشمان شما آسیب می‌رساند که چسب‌های بی‌کیفیت مژه مصنوعی باعث آسیب می‌شود. مطمئن شوید که سالن زیبایی برای اکستنشن کردن مژه‌های شما، از مدل‌های ارزان مژه استفاده نمی‌کند.

هر چند که استفاده از مژه‌های سبک و باکیفیت قیمت بیشتری دارد، اما به همان اندازه نیز ماندگاری و کیفیت بهتری نیز دارد. پس در انتخاب جنس و کیفیت مژه‌ها به ارزان بودن فکر نکنید و سلامت و زیبایی خود را در نظر بگیرید. البته پیش از انجام اکستنشن مدل‌های مژه را بررسی کنید و از کیفیت آن‌ها مطمئن شوید.

راهنمای انواع مژه ها

میزان فر بودن و تراکم مژه را متناسب با چهره‌تان انتخاب کنید

تراکم و میزان فر بودن مژه ها در اکستنشن، به حالت چشم‌ها و سبک چهره شما بستگی دارد. پیش از انتخاب میزان تراکم و فر بود مژه‌ها بهتر است با یک کارشناس زیبایی‌شناسی مشورت کنید یا از نرم‌افزارهای ادیت چهره کمک بگیرید.

قبل از انجام اکستنشن مژه مطمئن شوید که چه تراکمی از مژه به چهره شما می‌آید. البته تراکم مژه‌های خود را نیز باید در نظر بگیرید. فر بودن مژه نیز به درشت و ریز بودن و حالت واقعی چشمان شما بستگی دارد. همچنین اگر مژه‌های طبیعی شما حالت خیلی صافی دارد، بهتر است از مژه‌های خیلی فر برای اکستنشن استفاده نکنید، زیرا طبیعی بودن چهره شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث از بین رفتن جلوه زیبای مژه ها می‌شود.

به هیچ عنوان مژه های اکستنشن شده را نکشید و جدا نکنید

وقتی که مژه های خود را کاشتید، به هیچ عنوان آن‌ها را نکشید، زیرا کنده شدن آن‌ها ممکن است با کنده شدن مژه‌های طبیعی خودتان همراه باشد. مژه‌های کاشته شده خود به خود پس از شش تا هشت هفته در اثر شستشو می‌افتند. پس به هیچ  عنوان آن‌های را نکشید.

برای برداشتن یا اصطلاحا ریموو کردن مژه های خود به همان سالنی که کاشت را برای‌تان انجام داده مراجعه کنید تا پس از برداشتن مژه‌ها، از مواد تقویتی برای محکم‌تر شدن تارهای مژه طبیعی شما استفاده کنند. جدا کردن مژه‌های اکستنشن شده در خانه و بدون داشتن تخصص، می‌تواند باعث ایجاد خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای چشم‌ها، پلک‌ها و تارهای مژه طبیعی شما بشود.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.