چرا داشتن خواب کافی برای زیبایی مهم است؟

0 19

داشتن خواب کافی یکی از مهم‌ترین عادت‌ها در سبک زندگی سلبریتی‌ها است. سلبریتی‌هایی که حفظ زیبایی و شادابی برایشان حرف اول را می‌زند، همگی برای مقدارِ کافی و اصولیِ خواب خود اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

براساس استانداردهایی که دانشمندان مشخص کرده‌اند، میزان خواب کافی برای افراد بین ۱۸ تا ۶۴ سال، هفت تا نه ساعت است. هر چند ساعت خواب بسیاری از مردم دنیا کم‌تر از این میزان است.

به گفته‌ی امی چانگ، تحلیل‌گر کانادایی صنعت زیبایی، بسیاری از افراد معروف و مشهور، آرامش و رفاه خود را به دلایل مختلف فدا نمی‌کنند و حاضر نیستند کم‌تر از هشت ساعت در شبانه روز را به خوابیدن اختصاص دهند.

داشتن خواب کافی ضرورتی انکارناپذیر است

خواب، یک ضرورت اساسی برای انسان است و البته که این موضوع نیز مانند سایر موضوعات زندگی نیازمند تلاش و کوشش، پول و زمان است.

این روزها، همان‌قدر که اهمیتِ داشتن خواب کافی و توجه به آن در دنیا پررنگ شده، به همان اندازه نیز عمل به آن برای افراد سخت شده است.

یکی از ترندهای شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر، ارائه‌ی روش‌ها و ترفندهایی برای داشتن خواب کافی است. هشتگ‌های زیادی در اینستاگرام برای این موضوع ایجاد شده‌اند و بلاگرهای زیبایی بسیاری در دنیا به این موضوع پرداخته‌اند.

در کشور پهناوری همچون کانادا، حدود ۴۳ درصد از مردان و ۵۵ درصد از زنان اعلام کرده‌اند که برای به تخت خواب رفتن و خوابیدن دچار مشکل هستندو نمی‌توانند به سادگی در خواب فرو روند.

داشتن خواب کافی

ترفند‌هایی برای آسان و آرام خوابیدن

همان‌قدر که خوابیدن برای برخی از انسان‌ها آن‌قدر آسان و روتین است که حتی درباره‌ی آن فکر هم نمی‌کنند، همان‌قدر هم داشتن خواب کافی و راحت برای بعضی از انسان‌ها سخت و غیرممکن است.

شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ و فعالی در دنیا وجود دارند که کالاهایی برای خواب راحت و آسان تولید و عرضه می‌کنند و سالانه میلیاردها دلار برای بهبود کیفیت خواب در دنیا هزینه می‌شود. جالب است بدانید که کسب‌وکارهای مربوط به خواب، یکی از پرسودترین کسب‌و‌کارهای جهان به حساب می‌آیند.

هر چند که ممکن است بسیاری از این کالاها، لوکس و بی‌تاثیر به نظر برسد، اما بهتر است این حقیقت را بپذیریم که اغلب آن‌ها کاربردی و تاثیرگذار هستند.

یکی از ابتدایی‌ترین ترفندهایی که برای داشتن خواب کافی و راحت، روی آن تاکید شده است، گرفتن دوش آب گرم و استفاده از شوینده‌های گیاهی و آرام‌بخش، پیش از خوابیدن است.

برای داشتن خواب کافی ترفندهای دیگری همچون استفاده از شمع‌هایی با رایحه‌های خواب‌آور، استفاده از عطرهای آرام‌بخش، مصرف دمنوش‌های مخصوص، استفاده از بالش‌ها و تشک‌های طبی، بستن از چشم‌بندهای مخصوص، گوش دادن به موسیقی‌های آرام‌بخش، استفاده از ماساژ‌های تخصصی، بهره‌گیری از درمان‌های خاصی همچون طب سوزنی  و در موارد حاد و غیرقابل درمان استفاده از داروهای خواب‌آور با تجویز پزشک، می‌تواند مفید باشد.

از آنجا که داشتن خواب کافی باعث سلامت پوست و مو می‌شود و نداشتن آن می‌تواند باعث عوارضی جسمی همچون؛ ریزش مو، ایجاد چروک‌های ریز در پوست صورت، گود افتادن اطراف چشم‌ها و از بین رفتن شادابی و زیبایی چهره می‌شود.

البته، عوارض روحی و درونی حاصل از نداشتن خواب کافی نیز می‌شود که شامل مواردی از جمله؛ احساس کسالت و خستگی همیشگی،‌ بی‌حوصلگی، احساس ناامیدی، کاهش کارآیی حافظه، کاهش خلاقیت فردی و بداخلاق شدن فرد می‌باشد.

پس اگر دوست داری همواره احساس زیبایی، شادابی، سرزندگی و خوشحالی داشته باشید و کیفیت زندگی خود را بالا ببرید، بهتر است، که داشتن خواب کافی را در شبانه‌ روز خود جای بدهید.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.