معجزه و کاربرد روغن گل رز برای زیباتر شدن

0 ۶۸

مانند سلامتی، برای زیباتر شدن هم باید رژیم بگیرید و در رژیم زیبایی خود، بهتر است از کاربرد روغن گل رز غافل نشوید.

روغن گل رز برای زیباتر کردن شما، مانند یک معجزه عمل می‌کند. این معجزه ارزان همه جا در دسترس است و قیمت زیادی ندارد. این روغن طبیعی همچون هدیه‌ای گرانبها برای زیبایی شماست و همیشه باید مقداری از آن را در امن‌ترین نقطه کمد خود داشته باشید.

کاربرد روغن گل رز برای زیبایی پوست و سلامت

روغن گل رز یکی از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین روغن‌های گیاهی است که بسیاری از زنان نسل‌های پیش از ما، به خواص و ویژگی‌های شگرف آن پی بردند و آن را به عنوان میراثی گرانبها برای ما به یادگار گذاشته‌اند.

کاربرد روغن گل رز برای پوست بسیار ملموس است و با چندین بار امتحان کردن، می‌توان به تاثیر شگفت‌انگیز آن پی برد. این روغن باعث بهبود سریع زخم‌های پوستی، آکنه‌های مزاحم و همیشگی می‌شود.

کاربرد روغن گل رز

روغن گل رز با اثر ضد التهابی خود، باعث از بین بردن قرمزی پوست می‌شود و به مرطوب و شفاف ماندن پوست کمک می‌کند. این روغن همچنین با ایجاد افزایش در گردش خون و اثر آرام‌بخشی که بر پوست می‌گذارد، باعث جلوگیری از ایجاد یا گسترش چروک‌های پوستی می‌شود.

کاربرد روغن گل رز در بازسازی پوست نیز می‌باشد. مصرف مداوم این روغن با نفوذ در عمق بافت‌ پوست، اغلب مشکلاتی را که ناشی از بخش داخلی پوست هستند و باعث ایجاد ظاهری آسیب دیده در پوست شده‌اند، برطرف می‌کند. 

 چگونه هر روز از روغن گل رز استفاده کنیم؟

معجزه و کاربرد روغن گل رز برای زیبایی و سلامتی آن‌قدر زیاد است که هر چقدر از آن استفاده کنیم،‌ ضرر نخواهیم کرد. مصرف این روغن راه و روش خاصی ندارد و براساس خواست و نیاز شما قابل استفاده است.

کاربرد روغن گل رز

شما می‌توانید چند قطره از روغن گل رز را به ژل دوش یا شوینده صورت خود اضافه کنید و از خواص آن بهره‌مند شوید. همچنین استفاده از آن به عنوان روغن ماساژ باعث مرطوب شدن پوست، رفع خستگی و آرامش روح می‌شود.

روغن گل سرخ می‌تواند مو و پوست شما را هیدراته کند و به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کمک کند. برای این کار می‌توانید هر روز چند قطره از روغن را روی زخم‌های خود بزنید و منتظر بمانید تا جذب شود. همچنین می‌توانید مقداری از آن را یک ساعت قبل از شستن موهای خود، روی پوست سرتان ماساژ دهید.

ساخت ماسک مو و اسکراب بدن با روغن گل رز

از ترکیب روغن گل رز با روغن‌ها و مواد طبیعی دیگر، با هزینه کم می‌توان ماسک‌های زیبایی و درمانی زیادی درست کرد.

برای ساخت ماسک موی مخصوص هیدراته کردن موها، می‌توانید چند قطره روغن گل رز را با چند قطره روغن نارگیل طبیعی مخلوط کنید و روی تمام موها و پوست سر خود ماساژ دهید و پس از ۱۵ دقیقه موهای خود را با آب ولرم بشویید.

کاربرد روغن گل رز

برای ساخت اسکراب نرم کننده و مرطوب کننده بدن با روغن طبیعی گل رز نیز کافی است چند قطره از این روغن را به همراه چند قطره روغن نارگیل طبیعی با کمی شکر مخلوط کنید و آن را بر روی پوست صورت و لب خود با حرکت‌های ملایم و دورانی ماساژ دهید، البته دقت کنید که اسکراب را برای پوست نازک دور چشم خود استفاده نکنید. پس از ماساژ‌اسکراب، صورت خود را با آب خنک بشویید.

90%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.