چگونه رنگ اتاق خواب می‌تواند حالمان را خوب کند؟

اگه یادتان باشد، قبلا فیلم‌ها سیاه و سفید بودند. فرض کنید زندگی ما سیاه و سفید باشند؛ چه اتفاقی می‌افتاد؟ احتمالا زندگی خیلی کسل‌کننده‌ای داشتیم. اما خیلی زود رنگ‌ها به فیلم‌ها اضافه شدند و ما توانستیم ببینیم کاغذ دیواری اتاق خواب “آقا و خانم اسمیت” چه رنگی بود! به همین ترتیب در دنیای واقعی رنگ تاثیر زیادی در حس و حال ما دارد و حالات روانی ما را تغییر می‌دهد. اجازه بدهید از یک تجربۀ شخصی بگویم؛ من دوستی دارم که هر وقت به خانه‌اش می‌روم و شب در اتاقش می‌خوابم، دیگر دوست ندارم بلند شوم و این اتفاق به رنگ اتاق خواب او برمی‌گردد؛ چرا که رنگ دیوارهایش سورمه‌ای رنگ هستند.

شاید تصور کنید که رنگ اتاق خواب اهمیت زیادی ندارد، اما اگر همین فردا رنگ اتاق خواب خود را عوض کنید خواهید دید که بدون اضافه کردن هیچ وسیله‌ای چقدر همه چیز تغییر می‌کند و چقدر حالتان می‌تواند بهتر شود. اما سوال اصلی اینجا پیش می‌آید: “رنگ اتاق خواب من چه رنگی باشد؟” قبل از جواب دادن به این سوال باید بدانید که شما دنبال چه چیزی هستید؟ آیا می‌خواهید وقتی وارد اتاقتان می‌شوید حس آرامش توام با کرختی را تجربه کنید یا حس سرزندگی؟

بعد از اینکه فهمیدید چه می‌خواهید وقت خواندن این مقاله است. ما انواع رنگ اتاق خواب را با تاثیرهایش بر فضا و حس و حال اتاق به شما معرفی می‌کنیم. بعد از این تنها کافی است آستین‌های خود را بالا بزنید و دست به کار شوید.

سبز یادآور طبیعت

سبز یکی از رنگ‌های سرد است که آرامش را القا می‌کند. اما اگر سایه‌ی مناسبی از این رنگ را انتخاب کنید، فضایی سرزنده و پر از انرژی در اتاق خواب ایجاد می‌کنید. سبز طوسی و سبز خزه‌ای جز رنگ‌هایی هستند که باعث احساس آرامش و افزایش تمرکز می‌شوند. اگر می‌خواهید رنگ اتاق خواب شما در طیف سبز رنگ باشد، باید بدانید که سبز کاهویی، سبز کمرنگ و سبزآبی روشن در این طیف، باعث کاهش فشار خون و در نهایت ثبات بدن و آرامش شما می‌شود. این رنگ جز رنگ‌هایی است که هم در اتاق خواب دخترانه استفاده می‌شود و هم پسرانه. تخت و بقیه وسایل اتاق هم می‌تواند خاکستری روشن و تیره باشد.

best-color-bedroom

آبی روشن مثل بی‌کرانگی دریا

این رنگ به دلیل آرامشی که القا می‌کند رنگ بسیار مناسبی برای اتاق خواب است. هر چقدر آبی روشن‌تر باشد و بیشتر با سفید باشد، این حس را بیشتر به ما منتقل می‌کند. البته باید بدانید که آبی رنگی است که احساس کسالت و کرختی هم به شما می‌دهد. ترکیب آبی روشن با آبی‌های پررنگ ترکیب بسیار خوبی برای رنگ اتاق خواب شما است. می‌توانید دیوارها را رنگ کنید و یا از کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده کنید. اگر می‌خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید بهتر است از طرح‌های ساده و آرامش‌بخش در اتاق خواب استفاده کنید.

best-color-bedroom

قهوه‌ای روشن، رنگ اتاق خواب لوکس

قهوه‌ای روشن یا کاراملی رنگی خاص است که جز رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود. این رنگ برای اتاق خواب بسیار مناسب است و اگر ترکیب رنگ درستی را انتخاب کنید، احساس لوکس بودن و راحتی به شما می‌دهد. ترکیب این رنگ با سرمه‌ای، لیمویی و سفید بسیار شیک است.

best-color-bedroom

شیری، سفیدِ سرزنده‌تر

اگر رنگ سفید را دوست دارید اما فکر می‌کنید که اتاق خواب را بی‌روح و سرد می‌کند، رنگ شیری انتخاب مناسبی برای شماست. شیری همان سفید است که با کمی زرد ترکیب شده است. در نگاه اول اگر بروید داخل یک اتاق شیری رنگ شاید فکر کنید دیوارها سفیدند، اما این رنگ یک تفاوت اساسی با سفید دارد و آن هم این است که خشکی و بی‌روحی رنگ سفید را ندارد. این رنگ با قهوه‌ای سوخته ترکیب بسیار مناسبی است و چرم‌های تیره هم با آن همخوانی دارند. مثلا می‌توانید یکی از دیوارها را به رنگ شیری دربیاورید و برای دیوار کناری از کاغذ دیواری اتاق خواب طرح چرم استفاده کنید.

best-color-bedroom

قرمز برای اتاق خواب هیجان انگیز

اگر می‌خواهید وقتی به اتاق خوابتان وارد می‌شوید حس سرزندگی و هیجان تجربه کنید، قرمز برای  رنگ اتاق خواب شما مناسب است. البته اگر می‌خواهید از رنگ قرمز استفاده کنید و همچنان آرامش برای خواب هم داشته باشید می‌توانید از سایه‌ی رنگ قرمز استفاده کنید. قرمز آجری، شرابی و شاه بلوطی سایه‌های خوبی از قرمز به رنگ اتاق خواب اضافه می‌کند. اگر می‌خواهید هیجان را کمی بیشتر کنید، از قرمز گوجه‌ای استفاده کنید. همچنین این رنگ برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه نیز رنگ مناسبی است. بچه‌ها معمولا رنگ‌های شاد و سرزندگی و هیجان را دوست دارند و این رنگ آنها را به وجد میاورد.

best-color-bedroom

سفید

سفید رنگ پرطرفداری برای اتاق خواب است. خاصیت اصلی این رنگ این است که به هم ریختگی و کثیفی در آن بیشتر به چشم می‌آیند. البته سفید بیش از حد، خسته کننده است و اگر رنگ اتاق خواب شما سفید است بهتر است برای وسایل از رنگ‌های متنوع دیگر استفاده کنید. یکی از خوبی‌های سفید این است که تقریبا با همه‌ی رنگ‌ها ست می‌شود.

best-color-bedroom

بنفش، یادآور بوی یاس

اگر اتاق خواب شما کوچک است و می‌خواهید بزرگ‌تر جلوه کند، بنفش روشن را امتحان کنید. علاوه بر این بنفش بسیار رنگ آرامش بخشی است و با سفید ترکیب بسیار شیکی است.

best-color-bedroom

صورتی، رنگ اتاق خواب دخترانه

این رنگ یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای اتاق خواب دخترانه است. چون صورتی و گلبهی ما را یاد باربی می‌اندازد و لطافت و معصومیت را القا می‌کند. البته این به این معنی نیست که این رنگ برای اتاق خواب بزرگسال مناسب نیست، اتفاقا گلبهی رنگ خوشایند و آرام‌بخشی برای اتاق خواب است وبا بنفش  و خاکستری تیره ترکیب خوبی ایجاد می‌کند.

best-color-bedroom

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.