نکاتی مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

0 ۵۲۱

چیدمان دکوراسیون منزل هميشه كاري لذت‌بخش است اما بايد به يكسري از نكات مهم توجه كرد تا بعد از اتمام كار، تا هماهنگي ميان وسايل و فضا سبب پشيماني شما از اين نوع چيدمان نشود. طراحی دکوراسیون منزل یکی از مهمترین مسائل برای افراد است. اینکه از چه ترکیب رنگی و یا از چه سبک طراحی و نورپردازی استفاده کنیم. همه ی این ها مهم است ولی قطعا موارد بالا نیاز به هزینه دارد .

اما امروز میخواهیم نکاتی ساده را به شما بگوییم که با استفاده از آن قادر خواهید بود بدون هیچ هزینه ای و با استفاده از وسایل منزلتان ، طراحی دکوراسیون منزلتان را به چشم نوازترین شکل ممکن طراحی کنید. آیا به این فکر کرده اید چطور چیدمان وسایل منزل را طراحی کنیم تا زیبایی خانه مان دوچندان شود؟ قطعا شما نیز دوست دارید از فضای منزل خود حداکثر استفاده را ببرید و چیدمان دکوراسیون منزل را به بهترین نحو ممکن انجام دهید ولی نمیدانید چگونه باید آن را طراحی و اجرا کنید؟ فرقی نمی کند فضای منزل شما بزرگ باشد یا کوچک ، مهم این است که در چیدمان دکوراسیون منزل خود دست­پاچه نشوید و با استفاده از نکاتی که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم فضای منزل خود را زیبا و لذت بخش کنید طوری که وقتی وارد منزل خود شدید از طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل خود لذت ببرید و خستگی را از تنتان بیرون کند.

16 نکته مهم در چیدمان دکوراسیون منزل :

۱- برای اینکه سالن پذیرایی منزلتان شلوغ نباشد و بزرگتر جلوه کند ، وسایل اضافی را در اتاق های استراحت قرار دهید .

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۲- آثار هنری و تابلوها را در ارتفاع مناسب نصب کنید.اگر دقت کرده باشید در موزه های نقاشی برای لذت بخش تر بودن چیدمان دکوراسیون موزه ، آثار هنرمندان را در ارتفاع ۱۵۰ سانتی متری نصب کرده اند تا بیننده از آثار لذت ببرد.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۳- مبلمان منزل را بر اساس فضای سالن انتخاب کنید. اگر فضای سالن شما بزرگ باشد می توانید از مبلمان های کلاسیک یا سلطنتی استفاده کنید ولی اگر فضای شما کوچک باشد حتما مبلمان انتخاب شده ، نباید فضای کلی سالن شما را اشغال کند.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۴- مبلمان ها را با فاصله از هم بچینید. نیازی نیست برای ایجاد فضای زیاد مبلمان ها را در چیدمان دکوراسیون منزل کنار هم بچینید ، شما می توانید با فاصله دادن به مبلمان فضای خانه خود را بزرگتر کنید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۵-  در چیدمان دکوراسیون منزل ، نحوه چیدمان مبلمان بر روی فرش به دوحالت قابل اجرا می باشد. اگر فضای شما کوچک باشد باید مبلمان را بر روی فرش قرار دهیم و اگر فضای شما بزرگ باشد، فقط پایه های جلویی مبل را روی فرش قرار دهید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۶- فضای دیوار ها را با کاغذ دیواری ، سنگ ، تابلوهای بزرگ  و رنگ های خیره کننده پر کنید تا فضایی ساده و یک دست نداشته باشید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۷- در چیدمان دکوراسیون منزل ، فضاهایی که نور طبیعی مناسب ندارند و از لحاظ متراژ کوچک هستند را با رنگ های گرم بر روی دیواره ها غنی کنید و فضایی دلنشین و رمانتیک ایجاد کنید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۸- در چیدمان دکوراسیون منزل حتما از قالیچه و فرش استفاده کنید.  شکی در این نیست که کفپوش‌هایی مانند پارکت، لمینت، سنگ و سرامیک، زیبا و کاربردی است، اما قالیچه‌ها زیبایی قابل توجهی که به دکوراسیون‌ داخلی منزل می‌افزایند و به محیط، آرامش بیشتری می‌دهند، پیشنهاد میکنیم حتما حداقل از یک قالیچه استفاده کنید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۹- همان طور که گفتیم حذف کلی قالیچه از دکوراسیون داخلی منزل، یک اشتباه بزرگ در چیدمان دکوراسیون منزل است، اما اشتباه بزرگ‌تر از آن، انتخاب و استفاده از قالیچه‌ای با اندازه نامناسب و بسیار کوچک است. برای مثال قالیچه‌ای که زیر میز غذاخوری قرار می‌گیرد باید به اندازه‌ای باشد که وقتی صندلی‌ها عقب کشیده می‌شود، حتما دو پایه جلویی صندلی همچنان روی قالیچه قرار بگیرد و پای افراد زمانی که دور میز نشسته‌اند، روی قالیچه باشد. قالیچه فضای نشیمن نیز باید از همه نظر تا نزدیکی پایه‌های جلویی مبل‌ها، کاناپه‌ها و حداقل زیر پایه جلویی آن‌ها برسد.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۰- در چیدمان دکوراسیون منزل از آینه استفاده کنید. آینه به دلیل انعکاس نور و تصویر، وسیله‌ای است که در فضاهای کوچک جادو می‌کند و تاثیر بسیار زیادی بر بزرگنمایی فضا دارد، همچنین آینه را جایی قرار دهید که میزان بیشتری نور برای انعکاس به آن برسد تا تاثیر حضورش را بیشتر احساس کنید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۱-شومینه های خالی را پر کنید . اگر در چیدمان دکوراسیون منزل شما شومینه وجود دارد ، بهترین وسیله برای پر کردن آن شمع های تزئینی می باشد که زیبایی به خصوصی به فضای خالی شومینه می دهد. البته از شمعدان یا جا شمعی نیز می توانید استفاده کنید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۲-پرده نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارد . شما می توانید به جای پرده های پر نقش و شلوغ در چیدمان دکوراسیون منزل از پرده های ساده استفاده کنید. پرده های شلوغ و پر نقش فضای شما را دلگیر و کوچک نشان می دهد.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۳-اگر فضای پذیرایی شما کوچک باشد از میز ناهاری بزرگ استفاده نکنید. شما می توانید میز ناهار خوری خود را در آشپزخانه به صورت مخفی تعبیه کنید یا از یک میز ناهار خوری کوچک دو نفره استفاده کنید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۴- از نور به عنوان راهنما استفاده کنید. وقتی دارید اتاقی را رنگ می‌زنید از جهت نور خورشید استفاده کنید. در اتاق‌هایی که رو به سمت خورشید نیستند و معمولاً تاریک‌تر هستند، از رنگ‌های روشن استفاده کنید ودر اتاق‌هایی که رو به سمت خورشید هستند از رنگ های آبی و سفید ، صورتی به کار ببرید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۵-استفاده از گل و گیاه در چیدمان دکوراسیون منزل به طراوت و پایداری فضای خانه تان خانه کمک بسیاری می کند . کاهش استرس، تولید اکسیژن، زیبایی منزل، شادابی فضای معنوی خانه از مزیت های چینش گیاه در خانه و آپارتمان است.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

۱۶- استفاده از شمع در چیدمان دکوراسیون منزل حس بسیار خوبی به شما میدهد. شما می توانید با کمترین هزینه حس فوق العاده ای به چیدمان منزل خود بدهید تا از فضایی که در اطراف خود درست کرده اید لذت ببرید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون منزل

امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم گامی مناسب در جهت افزایش اطلاعات شما و همچنین زیباتر شدن چیدمان دکوراسیون منزل شما برداشته باشیم. لطفا در جهت بهبود مطالب نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.
100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.