طراحی داخلی خانه با استفاده از رنگ‌های مد روز برای بهار سال جدید

0 66

هر چند طراحی داخلی خانه اصول و استانداردهای خاصی دارد، اما با دانستن نکاتی کلی درباره‌ی آن، می‌توان تغییرات خوبِ فراوانی را براساس مد روز در محیط خانه ایجاد کرد.

یکی از تغییراتی که بر طراحی داخلی خانه تاثیرگذار می‌باشد، استفاده از رنگ‌ها است. رنگ‌ها می‌توانند تغییر زیادی در هر محیطی ایجاد کنند و تغییر آن‌ها می‌تواند تاثیر خوبی بر افراد یک محیط بگذارد.

هر سال، پالت رنگی به عنوان مجموعه‌ رنگ‌های سال توسط کمپانی پنتون اعلام می‌شود و یک رنگ از آن پالت به عنوان رنگ سال اصلی معرفی می‌شود. این رنگ‌ها همان‌قدر که در طراحی لباس و مد موثرند، در طراحی داخلی منزل تاثیر دارند.

رنگ‌های مد روز اعلام شده از طرف پانتون برای بهار و تابستان سال جدید در تصویر زیر مشخص است و رنگ اصلی سال ۲۰۱۹، رنگ مرجانی زنده اعلام شده است. در ادامه‌ی این مطلب می‌خواهیم درباره‌ی طراحی داخلی خانه با استفاده از این رنگ‌ها با شما صحبت کنیم.

طراحی داخلی خانه

رنگ‌ هایی پرجنب‌وجوش برای طراحی داخلی خانه

استفاده از رنگ‌های خاص در طراحی داخلی خانه می‌تواند باعث ایجاد احساس راحتی و امنیت بشود و فشارهای کاری روزانه را از ذهن ما دور نگه دارد. در واقع هدف اصلی طراحی داخلی خانه آن است که با استفاده از رنگ‌ها و المان‌ها، محیطی امن و آرام برای ما ایجاد کند تا در آن بتوانیم خستگی‌ها و فشارهای کاری روزانه را فراموش کنیم.

ظاهرا رنگ‌های اعلام شده از طرف کمپانی پانتون برای سال ۲۰۱۹، با این هدف انتخاب شده‌اند که ما را از صفحه‌های دیجیتالی دور کنند و اندکی آرامش و اشتیاق برای زندگی در دنیای واقعی در ما ایجاد کنند.

طراحی داخلی خانه

رنگ سبز، طبیعت را به خانه شما می‌آورد

در سال ۲۰۱۹، برای چندمین سال متوالی، رنگ سبز در پالت رنگ‌های سال حضور دارد. رنگ سبز جلوه‌ای از طبیعت است و استفاده از آن برای طراحی داخلی خانه در کنار رنگ های شنی و آبی و طلایی جلوه‌ای از طبیعت را به ارمغان خواهد آورد.

شما می‌توانید با اضافه کردن چند گیاه بزرگ سبزرنگ یا کوسن‌ها و لوازم دکوری و آثار هنری سبزرنگ، از این رنگ در طراحی داخلی خانه خود به خوبی استفاده کنید و جلوه‌ای زیبا و دلنشین به خانه خود بدهید.

با رنگ مرجانی زنده، گرمای عشق را در خانه خود جاری کنید

همان‌طور که پیش از این گفته شد، در سال ۲۰۱۹ رنگ مرجانی زنده که طیفی از نارنجی و صورتی است به عنوان رنگ سال اعلام شد. بنابراین طبیعی است که طراحان داخلی خانه برای استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی مشتاق باشند.

توصیه طراحان دکوراسیون برای استفاده از این رنگ زنده و هیجان‌انگیز در طراحی داخلی خانه، آن است که برای به جریان درآوردن احساس شادابی و راحتی در محیط، می‌توانید از این رنگ به صورت محدود در فضای داخلی خانه استفاده کنید.

طراحی داخلی خانه

رنگ مرجانی زنده، رنگی است که باعث تحریک مغز برای ایجاد فعالیت‌های هیجان‌انگیز می‌شود و مشاهده‌ی آن، انرژی افراد را افزایش می‌دهد. وجود چنین رنگی در محیط زندگی باعث ایجاد خوش‌بینی و شادمانی می‌شود.

در طراحی داخلی خانه می‌توان برای روکش یکی از صندلی‌ها و یا مبل‌های نشیمن از رنگ مرجانی زنده استفاده کرد، می‌توان المان‌های کوچک و بزرگی از این رنگ را در محیط خانه قرار داد و همچنین می‌توان از تابلوهای دارای این رنگ روی دیوارهای خانه استفاده کرد. به علاوه استفاده از این رنگ در روتختی و المان‌های مربوط به اتاق خواب نیز می‌تواند روحیه‌ای جدید برای اعضای خانه ایجاد کند.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.