چیدمانی جذاب و خاص در طراحی منزل به سبک ایتالیایی

0 ۷۶۶

طراحی دکوراسیون منزل به سبک ایتالیایی بدلیل ظرافت، زیبایی وشیک بودن همواره جزء محبوب ترین و شگفت انگیز ترین نوع سبک های طراحی دکوراسیون منزل است. در طراحی منزل به سبک ایتالیایی همواره استفاده از مبلمان زیبا و وسایل منزل با کیفیت توصیه میشود . طراحی دکوراسیون ایتالیایی مظهر نماد لاکچری و مجلل بودن میباشد. در ادامه با مگ بن همراه باشید تا دیگر علل و انواع طراحی منزل به سبک ایتالیایی را به شما معرفی کنیم .

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

چرا طراحی دکوراسیون منزل به سبک ایتالیایی محبوب است ؟

1-لوکس بودن در طراحی منزل به سبک ایتالیایی

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

یکی از دلایل محبوبیت سبک ایتالیایی ، لوکس بودن آن میباشد. میتوان گفت که ایتالیایی ها در طراحی داخلی همه ی جزئیات خانه از کف تا سقف را در نظر میگیرند تا طراحی لوکس و مجللی را انجام دهند .  این جزئیات به بالاترین و بهترین کیفیت طراحی شده اند و در تمام گوشه های خانه به چشم میخورند .

طراحی ایتالیایی به دو نوع تقسیم میشود : یکی طراحی پر آب و تاب ایتالیایی سنتی و دیگری طراحی در سبک ایتالیایی مدرن .

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

در سبک ایتالیایی قدیم یا سنتی که از اوایل قرن 15 شروع به استفاده شد از لوسترهای كریستالی كه از سقف‌های پنل‌دار آویزان شده‌اند و همچنین از دیوارهای دارای چارچوب‌ها تزئینی و گچ‌بری و از یك نوع نقاشی دیواری استفاده شده است . هم‌چنین كف منزل از چوب و سنگ مرمر براق پوشیده شده است و برای افزایش فضای راحتی بر روی آن‌ها یك قالیچه زیبا پهن شده است.

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

ولی در سبک ایتالیایی مدرن ، خانه ها بصورت ساده و در عین حال لوکس طراحی میشوند که اینگونه طراحی ها دارای آشپزخانه هایی روشن و لوستر های کریستالی و همچنین دارای مبل های زیبا و راحت می باشند.

2-زیبایی تمام در طراحی منزل به سبک ایتالیایی

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

یکی دیگر از علل محبوبیت طراحی دکوراسیون به سبک ایتالیایی ، زیبایی تمام در انواع سبک های آن میباشد. درست است که سبک ایتالیایی ساده نیست ولی اگر واقعا به آن با دقت نگاه شود واقعا زیبا هستند!

معمولا افرادی که در طراحی داخلی دیدگاهی ساده گرا دارند سبک ایتالیایی سنتی را بدلیل تزئینات بیش از حد نمی پسندند. درنهایت، مهمترین نکته ای که باید در طراحی منزل به سبک ایتالیایی سنتی یا مدرن رعایت شود زیبایی است. به عکس های زیر نگاه کنید . ستون های مجلل،طلایی و باشکوه و یا طراحی قوسی شکل پنجره ها و یا سقف های کاذب زیر شیروانی . آیا بازهم زیبایی طراحی دکوراسیون به سبک ایتالیایی را انکار میکنید؟!

حال باید بگویم که این زیبایی های باشکوه در تمام خانه هایی که به سبک ایتالیایی طراحی شده است به چشم میخورد (اتاق به اتاق).

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

3-روکش های از جنس طلا در طراحی منزل به سبک ایتالیایی

یکی از ویژگی های مهم سبک ایتالیایی که در افزایش حس مجلل بودن و لوکس بودن تأثیر بسزایی دارد استفاده از روکش های طلایی در همه جا از یا قاب آیینه ها گرفته تا منبت کاری چوب  مبلمان و بین کاشی ها و یا حتی رگه های طلایی سنگ مرمر می باشد. لایه های طلایی در طراحی هر نوع سبک ایتالیایی لایه ی نهایی مجلل بودن و شکوه را در فضا ایجاد میکند . حال این را هم در نظر بگیرید که این روکش های طلایی حتی در وسایل تزئینی خانه نیز استفاده شود . دقیقا این همان ویژگی است که باعث سبقت سبک ایتالیایی به سایر سبک ها میشود . من که خود به شخصه با دیدن این خانه های زیبا و درخشان شگفت زده میشوم . شما چطور؟

طراحی منزل به سبک ایتالیایی

4-استفاده از کاشی و مرمر در طراحی منزل به سبک ایتالیایی

وقتی به تاریخ رم باستان نگاهی میندازیم ، میبینیم که معماران آن زمان ها در اکثر طراحی های خود از سنگ استفاده میکرده اند و آنها این سنگ های بی شکل و ظاهر را تبدیل به اثری هنری می نمودند. استفاده از آنها در ستون ها ، کف ، دیوارها و حتی مجسمه ها میباشدپس میبینیم که استفاده از سنگ از اصول طراحی به سبک ایتالیایی است که از قدیم رواج داشته است . استفاده از این سنگ های زیبا و براق باعث ایجاد جذابیت در فضا می شود و بازهم حس لوکس بودن را به افراد منتقل میکند.

حال که شما با ویژگی های طراحی منزل به سبک ایتالیایی آشنا شدید بهتر از به شما بگوییم برای این‌كه چنین طراحی‌های ایتالیایی، چه سنتی و چه مدرن، را در خانه خود تقلید كنید باید چشم خود را حسابی باز كنید و به دنبال وسایلی باكیفیت باشید. بهتر است برای اینکه طراحی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید از یک طراح متخصص برای این کار استفاده کنید.

امیدواریم که از این مقاله اطلاعات کافی برای طراحی منزل یا اتاق خود به سبک ایتالیایی را بدست آورده باشید . از شما خواهشمندیم تجربیات خود برای این نوع طراحی منزل را با سایر کاربران مگ بن نیز به اشتراک بگذارید تا آنها نیز بتوانند از آن تجربیات استفاده کنند.
85%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.