ایده هایی آسان و ارزان برای تزیین خلاقانه آشپزخانه

0 43

آشپزخانه قلب خانه است و گرما را از درون خود به گوشه و کنار خانه منتقل می‌کند. برنامه ریزی برای تزیین خلاقانه آشپزخانه، طراحی داخلی و تغییر در دکوراسیون آن، باعث انرژی گرفتن همه خانه می‌شود. حتی کوچک‌ترین تغییرات در آشپزخانه هم می‌تواند طوفانی از شادی و انرژی به همه اعضای خانواده منتقل کند.

برای تزیین خلاقانه آشپزخانه حتما لازم نیست هزینه زیادی کنیم یا دیوارها و کابینت‌ها را تغییر دهیم، بلکه کافی است با چند ترفند هوشمندانه تغییراتی تاثیرگذار به وجود آوریم. مهم آن است که به دنبال این ترفندها باشیم و برای اجرای آن‌ها در طول سال برنامه ریزی کنیم.

برنامه ریزی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه می‌تواند به هر هفته، هر ماه، هر فصل یا در ابتدای هر سال نو دسته‌بندی شود. البته تغییرات سالانه عموما تغییرات کلی تری هستند و به هزینه بیشتری نیاز دارند، اما تغییر دکوراسیون های ماهانه و فصل به فصل، تغییرات کوچکتر و جزئی تری هستند که برای روحیه دادن به فضای داخلی و انرژی بخشیدن به اعضای خانواده انجام می‌گیرند و کم هزینه ترند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه، می‌تواند روزانه و هفتگی نیز باشد. تصور نکنید که حتما باید یک کار خاص انجام دهید تا تغییر صورت گیرد. با جابه‌جا کردن چند گلدان رنگی، اضافه کردن تابلوهایی که در خانه همه پیدا می‌شود، استفاده از گل و گیاه طبیعی و چیدن و جایگزین کردن چند شمع رنگی به جای سایر المان‌ها، می‌توان رنگ و روی آشپزخانه را عوض کرد و هیجان تغییر را در قلب خانه به وجود آورد.

ترفندهایی هوشمندانه برای تزیین خلاقانه آشپزخانه

در ادامه می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه هر ماه یا هر فصل، با انجام تغییراتی کوچک، ارزان و کاربردی، رنگ و رویی تازه به محیط اطراف خود ببخشید و برای تزیین خلاقانه آشپزخانه خود اقدام کنید.

این تغییرات هر چند جزئی و کم هزینه، اما چشم نواز و دل انگیز خواهد بود و توجه همه افرادی را که در خانه شما رفت و آمد می‌کنند، جلب خواهد کرد. البته توجه کنید که تزیین خلاقانه آشپزخانه کاملا بستگی به دکوراسیون فعلی شما دارد و می‌توانید با استفاده از ترفندهایی که در اینجا عنوان می‌کنیم، بقیه جزییات را بسته به سلیقه خودتان تغییر دهید.

یک شلف یا قفسه به آشپزخانه خود اضافه کنید

با افزودن یک شلف یا قفسه آماده به آشپزخانه خود، می‌توانید دست خود را برای ایجاد بسیاری از تغییرات باز کنید. شلف‌ها و قفسه‌های امروزی با جنس و کیفیت متفاوت و در اندازه‌ها، طرح‌ها، رنگ‌های مختلف در بازار یافت می‌شوند. نصب این شلف‌ها و قفسه‌ها آسان است و هر آشپزخانه‌ای به آن‌ها نیاز دارد.

تزیین خلاقانه آشپزخانه

پس اولین قدم برای ایجاد تغییر هوشمندانه در طراحی داخلی آشپزخانه، افزودن شلف یا قفسه به آن است. پس از آنکه شلف یا قفسه را در قسمتی از آشپزخانه نصب کردید، کار اصلی شما برای تزیین خلاقانه آشپزخانه آغاز می‌شود. با افزودن این المان به آشپزخانه حتی امکان ایجاد تغییرات روزانه و هفتگی نیز برای شما فرآهم می‌شود.

وقتی شلف یا قفسه را در آشپزخانه خود نصب کردید، با قرار دادن قاب‌های هنری، شیشه‌های رنگی، ظرف‌ها و لیوان‌های زیبا، گلدان‌های طبیعی یا مصنوعی یا حتی مجله و کتاب می‌توانید رنگ و رویی تازه به آشپزخانه بدهید.

با برچسب‌های مخصوص، طرح روی کابینت‌هارا تغییر دهید

تغییر کلی کابینت‌ها معمولا بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است و در عین حال همه جای خانه را نیز به هم می‌زند. بهترین راه برای ایجاد تنوع در کابینت‌های آشپزخانه، استفاده از برچسب‌های مخصوص برای کابینت‌ها است.

اگر از طرح و نقش کابینت‌های خود خسته شده‌اید، یا اگر کابینت‌های ساده‌ای دارید و می‌خواهید آن‌ها را از حالت کسالت بار خارج کنید، این برچسب‌های به داد شما خواهد رسید. استفاده از برچسب‌های مخصوص و ضدآب برای تغییر دکوراسیون بسیار آسان است. تغییراتی که با استفاده از این برچسب‌ها ایجاد می‌شود، کاملا بستگی به سلیقه و نظر شما دارد.

تزیین خلاقانه آشپزخانه

به بازار بروید و مقدار لازم از برچسب را با طرح و رنگ مورد نظر خود خریداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای نصب برچسب‌ها از نصاب متخصص این کار کمک بگیرید تا هنگام نصب، زیر برچسب‌ها هوا نگیرد و کاملا به سطح مورد نظر شما بچسبد، اما اگر خودتان هم در این زمینه دقت و مهارت کافی دارید، می‌توانید این کار را با کمک اطرافیان خود انجام دهید.

با کاشی‌های رنگارنگ به آشپزخانه رنگ دهید

از روزگار قدیم، استفاده از کاشی‌های مختلف برای تزیین خانه رایج بوده است. معماران قدیم به استفاده از کاشی‌های رنگارنگ در طراحی دیوارها توجه زیادی نشان می‌دادند و ظرافت و زیبایی این کاشی‌ها مورد علاقه بسیاری از آن‌ها بوده است.

در حال حاضر نیز کاشی‌های رنگی متنوعی در بازار وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌تواند تغییر محسوسی در ظاهر آشپزخانه ایجاد کرد و با تزیینی خلاقانه توسط کاشی‌ها، ظاهر انرژی بخشی به قلب خانه بخشید.

تزیین خلاقانه آشپزخانه

این کاشی‌ها با طرح‌ها، جنس‌ها، کیفیت‌ها و قیمت‌های مختلف در بازار یافت می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به صورت تکی یا متری خریداری کرد. البته همه فروشگاه‌ها به صورت تکی کاشی‌ها را نمی‌فروشند، اما نگران نباشید، اگر بخواهید از چند رنگ کاشی به صورت تک تک برای طراحی داخلی آشپزخانه خود استفاده کنید، فروشگاه‌هایی پیدا می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها تعداد محدودی کاشی مختلف خریداری کنید.

کاشی‌ها را می‌توان با چسب مخصوص کاشی چسباند تا ریخت و پاش زیادی صورت نگیرد. برخی کاشی‌ها نیز وجود دارند که به کاشی‌های برچسب‌دار معروفند، البته تنوع این کاشی‌ها به نسبت کاشی‌های معمولی کم‌تر است، اما می‌توان از آن‌ها هم برای تزیین دیوارها استفاده کرد.

از المان‌های سیاه برای ایجاد تغییری محسوس استفاده کنید

وجود المان‌های سیاه در هر محیطی، باعث جلب توجه می‌شوند و یک تغییر محسوس ایجاد می‌کنند. اشتباه نکنید، سیاه یک رنگ غمگین نیست، بلکه اگر در جای درست، در کنار رنگ‌های درست و به اندازه کافی استفاده شود، طرحی مدرن در خانه شما ایجاد می‌کند که نمونه‌اش در کم‌تر خانه‌ای پیدا خواهد شد.

تزیین خلاقانه آشپزخانه

تزیین خلاقانه آشپزخانه با همین ترفندهایی ممکن می‌شود که کم‌تر کسی به ذهنش می‌رسد. پس برای تغییری خاص در آشپزخانه خود، از رنگ سیاه استفاده کنید. اضافه کردن چند تابلوی سیاه، رنگ کردن قسمت محدودی از آشپزخانه با رنگ سیاه،‌ استفاده از رومیزی یا دستمال‌های سیاه آویزان در کنار دیوار، تغییر دادن رنگ میز آشپزخانه با رنگ سیاه، استفاده از برچسب‌های سیاه مات یا براق در قسمت‌های محدودی از آشپزخانه و استفاده از طروف بزرگ سیاه رنگ، همه و همه موارد است که می‌تواند طرح و نقش خاص و ویژه‌ای به آشپزخانه شما بدهد.

پس از رنگ سیاه نترسید و جسورانه برای تغییر دکوراسیون از آن استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از این رنگ نیز باعث تاریک و کوچک‌تر دیده شدن فضا می‌شود، پس اصل «نه افراط و نه تفریط» را فراموش نکنید و در استفاده از رنگ سیاه برای دکوراسیون آشپزخانه خود تعادل را رعایت کنید.

روکش صندلی‌های آشپزخانه را چرمی کنید

روکش‌های چرم بسیار لوکس و شیک هستند. تمیز کردن این روکش‌ها نیز بسیار آسان است. اگر می‌خواهید برای تزیین خلاقانه آشپزخانه خود قدمی بی نظیر و چشمگیر بردارید، یکی از بهترین کارها تغییر روکش صندلی‌ها از حالت پارچه‌ای به حالت چرمی است.

روکش‌های چرم در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف یافت می‌شوند و جلوه خاص و جذابی به آشپزخانه شما می‌دهند. چرم در دکوراسیون داخلی همواره نشانه دیدگاهی خاص و اصیل است. البته حتما لازم نیست از نمونه‌های گران قیمت و اصل چرم برای روکش صندلی‌های آشپزخانه خود استفاده کنید. چرم های مصنوعی با کیفیت هم برای دکوراسیون کم‌تر از چرم اصل نیستند و کار شما را راه می‌اندازند.

تزیین خلاقانه آشپزخانه

البته دقت کنید که رنگ چرم انتخابی شما تقریبا در فضای داخلی آشپزخانه قالب می‌شود، بنابراین رنگی را انتخاب کنید که خیلی زود چشم را خسته نکند و حوصله شما و اعضای خانواده را سر نبرد. چرم‌ها عمر زیادی دارند و از آنجایی که از صندلی‌های آشپزخانه زیاد استفاده می‌شود، دوام بیش‌تری بر روی آن‌ها خواهند داشت. برای جلوگیری از هزینه اضافی بهتر است رنگ چرم صندلی‌ها را هوشمندانه و هماهنگ با رنگ کلی آشپزخانه خود انتخاب کنید.

90%
  • جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.