مراحلی برای درشت نشان دادن چشم ها با چند ترفند آرایشی ساده

0 58

حتما شما هم تا به حال تصاویری از افراد مختلف را قبل و بعد از آرایش کردن با سبک های مختلف دیده‌اید و از تغییرات آن‌ها متحیر شده‌اید. درشت نشان دادن چشم ها و کوچک نشان دادن بینی دو ترفندی است که در آرایش بسیار مورد توجه افراد مختلف قرار دارد.

آرایش کردن هنری دلنشین است که با ایجاد خطای دید در افراد رو به رویتان، باعث زیباتر به نظر رسیدن شما می‌شود. البته تغییر زیادی هم همیشه خوب نیست، اما گاهی اوقات با ایجاد تغییراتی اساسی در چهره خود می‌توانید دور و بری‌هایتان را شگفت زده کنید.

شاید جالب باشد که بدانید، اندازه و درشتی چشم از زمانی که متولد شده‌اید تا زمانی که از دنیا می‌روید تغییری نمی‌کند و تمام تغییراتی که می‌بینید مربوط به سایر اجزای صورت شما است. مثلا اگر در سن بلوغ بینی شما تغییر شکل دهد، این تغییر شکل روی حالت چشمان شما تاثیر می‌گذارد و ممکن است احساس کنید که چشم‌هایتان ریز شده است. در واقع اندازه چشمانتان تغییری نکرده، تغییر اصلی در جای دیگری بوده است.

حالا بهتر است برویم سر اصل مطلب. اینکه چگونه چشم‌هایمان را درشت‌‌تر از چیزی که هست نشان دهیم برای خیلی از خانم‌ها مهم است. اگر شما هم جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که همیشه برای درشت نشان دادن چشم ها به دنبال راه حل هستید، بهتر است این مطلب را دنبال کنید.

درشت نشان دادن چشم ها به روش مایکل آنتونی

مجله آنلاین elle به تازگی مطلبی منتشر کرده است که در آن، یک استاد و میکاپ آرتیست حرفه ای به نام مایکل آنتونی، مراحلی برای درشت نشان دادن چشم ها را با چند ترفند آرایشی ساده توضیح داده است. اگر فکر می‌کنید شما هم مشتاق به یاد گرفتن ترفند آرایشی ساده و آسان برای درشت نشان دادن چشم های خود هستید، باید مراحل آرایشی زیر را به ترتیب و با دقت به خاطر بسپارید.

مرحله اول: خط چشم کم رنگ

درشت نشان دادن چشم ها

اولین ترفند و کلک آنتونی برای درشت نشان دادن چشم ها استفاده از یک مداد چشم یا خط چشم کم رنگ سفید، کِرِم با بژ برای زیر چشم ها است. این خط کم رنگ باعث ایجاد خطای دید می‌شود و فردی که مقابل شما ایستاده،‌ احساس می‌کند که خط زیر چشمان شما هم جزئی از چشمان شما است.

با این ترفند چشمان شما درشت‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. اگر از مداد یا خط چشمی سفید برای خط زیر چشمان خود استفاده می‌کند، بهتر است قسمت‌های زیرین آن را با رنگی کِرِمی یا هلویی محو کنید تا ظرافت کار شما بیش‌تر شود.

مرحله دوم: ریمل برای مژه‌های پایین

درشت نشان دادن چشم ها

 کنتراست ریمل تیره با پوست روشن، باعث ایجاد خطای دید و درشت نشان دادن چشم ها می‌شود. البته باید مواظب باشید که ریمل از مژه‌های پایین،‌ در زیر چشم نریزد و باعث ایجاد لکه‌های تیره رنگ نشود. سعی کنید روی مژه‌های زیرین خود، تمیز و با دقت ریمل بزنید. ریمل را یک دست و ملایم در مژه‌های پایین خود پخش کنید.

تجربه نشان داده است که استفاده از ریمل‌های ضد آب برای مژه‌های پایینی بهتر است. برای ایجاد کنتراست بیش‌تر، بهتر است ابتدا از یک کانسیلر روشن‌ برای زیر چشمان خود استفاده کنید. سپس با ریملی که دارای یکی از رنگ‌های مشکی،‌ قهوه‌ای تیره یا سرمه‌ای است، مژه‌های پایین خود را پر کنید.

 مرحله سوم: سایه سفید یا نقره‌ای در گوشه چشم‌ها

درشت نشان دادن چشم ها

 زدن یه سایه سفید یا نقره‌ای براق در گوشه داخلی، ترفندی ساده و قدیمی برای درشت نشان دادن چشم ها است. اگر می‌خواهید اندازه چشمان شما بزرگ‌تر دیده شود،‌ بهتر است گوشه داخلی چشمان خود را با سایه‌ای نرم و براق در رنگ‌های سفید، نقره‌ای، صورتی روشن و یا سایر رنگ‌های نود، پر کنید.

با سایه زدن می‌توانید تمرکز نگاه اطرافیان را از روی اندازه اصلی چشم‌های خود به هم بزنید و در نتیجه باعث شوید که چشمان شما درشت‌تر به نظر می‌رسد. برای ایجاد رنگ‌ دلخواه خود می‌توانید چند رنگ سایه چشم را روی هم بزنید. دقت کنید که سایه پودری شما باید بسیار نرم باشد و کاملا در اطراف گوشه چشمانتان محو شوند.

مرحله چهارم: مژه اضافی برای وسط مژه‌های پایین

درشت نشان دادن چشم ها

ترفند اضافه کردن مژه به وسط مژه‌های پلک پایین، فقط مخصوص حرفه‌ای هاست. در واقع با این کار باعث درشت و جذاب دیده شدن چشم های خود می‌شوید و در عین حال ظاهری معصومانه به چشمانتان می‌بخشید.

می‌توانید از مژه‌های تکه‌ای استفاده کنید. البته با بریدن مژه‌های یک سره نیز می‌توانید کار خود را راه اندازید. این مژه‌های اضافی با پرتر نشان دادن مژه‌های شما، چشمانتان را گیراتر و درشت‌تر نشان می‌دهد. اگر هنوز باورتان نشده، بهتر است امتحان کنید.

 مرحله پنجم: خط دوتایی ادامه دار

درشت نشان دادن چشم ها

پیچیده‌ترین ترفند آرایشی برای درشت‌ نشان دادن چشم ها این مرحله است. ایجاد خط دوتایی در انتهای بیرونی چشم هایتان باعث تغییری محسوس در حالت آن‌ها می‌شود. در این مرحله می‌توانید با خطوط بازی و با استفاده از جهت و رنگ خطوط انتهای چشم، خطای دید بالایی ایجاد کنید.

برای اولین بار بهتر است مدل خط چشم، کلاسیک گربه‌ای را امتحان کنید. با کشیدن یک خط تیره در انتهای بیرونی پلک بالایی خود، حواس بیننده را پرت کنید. سپس در زیر آن و از گوشه بیرونی چشم به سمت شقیقه‌ها، یک خط با رنگ روشن، ترجیحا سفید و با طول کوتاه بکشید. زیر خط روشن نیز یک سایه تیره محو ایجاد کنید.

مرحله ششم: کار تمام است

درشت نشان دادن چشم ها

خب، دیگر منتظر چه هستید؟ گوشیتان را بردارید و یک عکس از خودتان بگیرید. حالا عکستان را کنار عکس بدون آرایشتان بگذارید و تفاوت‌ها را مقایسه کنید. اگر از لوازم آرایش ضد آب برای درشت نشان دادن چشم ها استفاده کنید، آرایش شما ۸ ساعت تمام دوام خواهد داشت.

هیچ وقت بیشتر از ۸ ساعت آرایش را روی چشم‌های خود نگه ندارید، این کار برای سلامت چشم های شما خوب نیست و ممکن است در آینده دچار مشکل شوید. همیشه برای چشم های خود لوازم آرایشی معتبر و با کیفیت بخرید، در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم که اصلا آرایش نکنید، زیرا این کار برای سلامت شما بهتر است.

95%
  • کاربردی
  • جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.