10 اشتباه رایج در آرایش صورت که زیبایی شما را از دیو تا دلبر تغییر می‌دهد

0 ۱۶۵

دوستی داشتم که همیشه از روی ویدیوهای آرایش صورت سعی می‌کرد، صورت خود را آرایش کندو همیشه آرایشش بد بود. ویدیو آرایش صورت طبیعی و ملایم آموزش می‌داد و دوست من شبیه دراکولا خودش را آرایش می‌کرد. همه ی ما لحظاتی داشته‌ایم که درست آرایش کرده‌ایم، هرچه در توان داشتیم انجام دادیم، اما نتیجه با آن چیزی که انتظارش را داشتیم تفاوت داشته است.

اگر شما هم چنین موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌اید، اصلا لازم نیست نگران باشید، با ما در این مقاله همراه باشید تا با  ۱۰ اشتباه رایج در آرایش صورت آشنا شوید و دیگر هرگز تکرارشان نکنید. خواهید دید که دیگر لازم نیست، بعد از کلی وقت گذاشتن صورت خود را بشویید.

۱.به رنگ پوست خودتان اعتماد کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که همه از جمله خود من در خرید کرم پودر انجام می‌دادم، خرید رنگ اشتباه است. کرم پودر باید به رنگ پوست شما نزدیک باشد تا خوب روی پوست شما بنشیند و بتواند آرایش صورت طبیعی به شما بدهد. من پوست سفیدی دارم و قبل‌ترها همیشه کرم پودرهایی را انتخاب میکردم که چند درجه از پوست طبیعی صورتم تیره‌تر بودند. بعدها متوجه شدم که برای داشتن پوست تیره تر استفاده از کرم‌پودر بسیار تیره‌تر صورتم را زشت و ناهماهنگ می‌کند.

بهترین راه برای تیره کردن پوست، برنزه کردن و آفتاب گرفتن است. کرم پودری که روی صورت شما ننشیند و با پوست شما به درستی ادغام نشود، آرایش شما را خراب خواهد کرد. پس اگر دوست دارید روشن تر یا تیره تر باشید، با افراط در رنگ کرم پودر خودتان را خفه نکنید.

برای خرید یک کرم پودر مناسب از روش مادرانمان استفاده نکنید. پوست دست شما با صورتتان یکی نیست . موقع خرید کرم پودر حتما آن را روی صورت امتحان کنید و نه دست. کرم را روی بخشی از صورتتان پخش کنید اگر مرز آن به راحتی از پوستتان قابل تشخیص نبود، این قطعا مناسب‌ترین رنگ برای پوست صورت شماست.

این نکته را هم از یاد نبرید که در پایین صورت خود یک گردن دارید و اگر میخواهید آرایش صورت طبیعی داشته باشید کرم پودر را به گردتان هم بمالید

۲.کانسیلر مناسب خود را انتخاب کنید

اگر بعد از زدن کانسیلر به زیر چشمهایتان، احساس میکنید چشمهایتان پف کرده است و یا در آینه خوب هستید ولی در عکسها انگار تازه از خواب بیدار شده‌اید، کانسیلرتان را اشتباه انتخاب کرده اید.

برخلاف آن چیزی که همه فکر میکنیم کانسیلر ما نباید بیشتر از دو درجه از رنگ پوست زیر چشمانمان روشنتر باشد. شاید لازم باشد از کانسیلر فعلی تان خداحافظی کنید و با خرید کانسیلر مناسب آرایش صورت طبیعی خود را به نمایش بگذارید

۳. پوست خشک، دشمن یک انواع کرم‌پودر است

کرم‌های پودر و یا کرم‌های پوشاننده لک صورت، به دلیل موادی که در آن ها استفاده می‌شود پوست را به شدت خشک میکنند و روی پوست صورت به خوبی نمی‌نشینند. برای جلوگیری از این مشکل حتما زیر آرایش خود، از پرایمر و یا کرم های مرطوب کننده صورت استفاده کنید.

برای پخش کردن کرم پودر روی صورت از دست استفاده نکنید. بهتر است از یک اسفنج نمدار یا براش استفاده کنید. اسفنج نمدار کمک می‌کند کرم‌پودر روی صورت شما بنشیند و آرایش صورت طبیعی و زیبا به نظر برسد.

آرایش صورت ملایم اینروزها طرفداران زیادی دارد (حتی بسایری از بازیگران ایرانی مانند ترانه علیدوستی، باران کوثری و لیلا حاتمی اکثرا با یک آرایش طبیعی ظاهر می‌شوند. برای آرایش صورت طبیعی از کرم پودر زیاد استفاده نکنید و روی ان را کمی پنکیک بزنید. پنکیک زیاد باعث ترک خوردن کرم روی پوست میشود.

۴.برای کار درست باید ابزار درست را انتخاب کرد

امروزه انواع براش‌ها را در سایزها و شکل‌های مختلف می‌توانید در فروشگاه‌ها پیدا کنید. پس خواهشا براش کوچک درون رژ گونه‌تان را همین امروز دور بیاندازید و یک براش پهن و پف‌دار بخرید.. پس رژ گونه را با براش مناسب روی صورتتان پخش کنید، تا مرز مشخصی روی صورتتان نداشته باشید. این به طبیعی شدن آرایش شما کمک زیادی می‌کند. برای کمک به این کار قبل از زدن رژگونه براش خود را کمی بتکانید و بعد از آن به صورتتان بزنید.

natural-face-makeup

۵. نگذارید ریمل از مژه‌هایتان بچکد

فرمژه ابزاری ضروری برای آرایش است. از فرمژه نترسید، مو درد را حس نمی‌کند. قبل از ریمل زدن مژه‌های خود را تاب دهید و بعد از آن ریمل را یک بار به روی مژه هایتان بکشید. چند بار زدن ریمل روی هم مژه‌های شما را شبیه پای عنکبوت، ترسناک میکند.

نکته ای که باید مدام به خودمان یادآوری کنیم این است که ریمل زود سفت میشود. ریملتان را دور بیاندازید و ریمل جدیدی بخرید ریملی که مانده شده مژه هایتان را به هم میچسباند

۶. در آرایش صورت طبیعی خط لبتان از لب جدا نیست

خط لب خود را همرنگ رژ لبتان انتخاب کنید. خط لب نباید جدا از رژ لب باشد و خود را نشان دهد. خط لب فقط باید برای شکیل کردن لبهای شما است . بعد از زدن خط لب، لبهای خود را به هم بمالید که در صورت پاک شدن رژ لبتان یک خط زشت تنها دور لبهایتان نباشد

۷. شبیه خون آشام ها نشوید

صحنه ای ترسناک‌تر از این دیده اید که طرف مقابلتان با لبهای قرمز قشنگش به شما لبخند می‌زند و ناگهان دندان های قرمز ترسناکش پیدا می‌شود؟ همیشه بعد از زدن رژ لب به خصوص رژلبهای تیره یک دستمال کاغذی در وسط لبهایتان بگذارید و لبهایتان را ببندید تا دستمال رژلبهای اضافی که به روی دندان هایتان سرازیر میشود را بگیرد

۸.دهه هفتاد تمام شده است

رنگهای زیاد و متنوع در آرایش دیگر جذاب نیست. آرایش صورت ملایم و ساده داشته باشید. اگر ۸ رنگ در کیت سایه خود دارید، قرار نیست از همه آن ها همزمان استفاده کنید. تنوع رنگرا در آرایش خود کم کنید و به ۲ یا ۳ رنگ اکتفا کنید. یک آرایش صورت طبیعی به رنگ‌های طبیعی نیاز دارد.

natural-face-makeup

۹. همیشه درخشیدن خوب نیست

اکلیل‌هایتان را فقط برای شب مهمانی و عروسی نگه دارید . استفاده از اکلیل زیاد باعث می‌شود که هر چقدر زمان بگذرد بیشتر بدرخشد و این آرایش براق مناسب محل کار یا خیابان نیست. اکلیل با پخش شدن آرایش شما را خراب می‌کند. اگر از اکلیل خوشتان می‌‌آید از محصولاتی استفاده کنید که اکلیل های کوچک و ریز دارند.

۱۰.مانند مصری های باستان نباشید

خط چشم اولین بار در مصر باستان به کار رفت . مردان و زنان مصری از خط چشم برای مقاصد درمانی و زیبایی استفاده می‌کردند. ولی خط چشم های کلفت و کشیده و بسیار بلند در همان مصر باستان زیبا بود. در روز و به جز مهمانی های خط چشم‌های کوتاه و ساده بکشید و آرایش صورت دخترانه خود را حفظ کنید. و رنگ سیاه را برای شب بگذارید  و در روز از خط چشم های طوسی قهوه‌ای  استفاده کنید.

natural-face-makeup

و در نهایت

رویکرد ما در این مقاله آرایش صورت ملایم و آرایش طبیعی است که بیشتر مناسب فضای کار، خرید و خیابان است. اما در مقالات دیگر وبلاگ انواع اقسام روش‌های آرایشی هیجان انگیز دیگر هم داریم.

90%
  • جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.