آموزش سایه زدن پشت چشم به روش میکاپ آرتیست های حرفه ای

0 90

در میکاپ صورت، داشتن چشمان درخشان کاملا وابسته به سبک سایه زدن پشت چشم است. سایه زدن ترفندهای خاص خودش را دارد و به نظر بسیاری از افراد، دشوارترین قسمت میکاپ کردن به حساب می‌آید.

یاد گرفتن روش‌های سایه زدن پشت چشم درست مانند یاد گرفتن حرکات یوگا است، مهم نیست که چقدر در این کار حرفه‌ای و کاربلد باشید، مهم آن است که همیشه و هر بار می‌توانید این کار را بهتر و حرفه‌ای‌تر از قبل انجام دهید.

سبک‌های مختلف سایه زدن و رنگ‌های مختلف هر سایه می‌تواند حالت چهره و چشمان شما را تغییر دهد و اگر از اصول و روش‌های آن اطلاع نداشته باشید،‌ ممکن است باعث ایجاد خطای دید در چهره خود شوید و به آن زیبایی که هستید به چشم نیایید.

اصول آرایشگر برند Maybelline برای سایه زدن پشت چشم

ارین پارسونز، آرایشگر جهانی برند Maybelline که به عنوان آرایشگر شخصی جی جی حدید و آدریانا لیما نیز فعالیت می‌کند، اخیرا اصولی را برای بهتر و حرفه‌ای تر سایه زدن پشت چشم آموزش داده است.

راهنمایی پارسونز برای سایه زدن بسیار ساده و کاربردی است و هر فردی با دنبال کردن مراحل گفته شده می‌تواند مانند آرایشگران حرفه‌ای پشت چشم خود سایه بزند.

سایه زدن پشت چشم

۱- ساده شروع کنید

هر چند که فیلم‌های آموزشی بسیاری برای سایه زدن پشت چشم در اینترنت وجود دارد و همه آن‌ها ممکن است شما را بترسانند، اما بهتر است این فیلم‌های آموزشی را تنها برای سرگرمی نگاه کنید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید.

در این فیلم‌ها می‌بینید که افراد با استفاده از لوازم آرایشی مختلف و ایجاد چندین لایه، پایه سایه پشت چشم خود را ایجاد می‌کنند، اما حتما لازم نیست همه چنین کاری کنند و با یک رنگ سایه نیز می‌توان کار را شروع کرد.

شما به سادگی می‌توانید یک کِرِم مخصوص سایه چشم بردارید و آن را با انگشتانتان در پشت پلکتان به آرامی پخش کنید. از محصولاتی استفاده کنید که به سرعت پخش می‌شوند و خواب خوبی در پشت پلک‌های شما ایجاد می‌کنند. هر چه پایه ساده‌تر، سبک‌تر و بهتری در ابتدای کار داشته باشید، نتیجه نهایی بهتری حاصل خواهد شد.

۲- برای اول کار از سایه‌های پودری استفاده نکنید

هیچ وقت در ابتدای کار با سایه‌های پودری کار خود را شروع نکنید. ابتدا از یک مداد یا کِرِم مخصوص سایه چشم استفاده کنید. به این ترتیب بیس و پایه کار خود را حرفه‌ای آغاز کرده‌اید.

پس از این مرحله می‌توانید با یک قلم‌مو و سایه‌های پودری لایه‌های آرایشی پشت پلک خود را ادامه دهید. اگر از پودر زیادی در اطراف چشمان خود استفاده کنید، تازگی و طراوت چهره خود را بر اثر آرایش از دست خواهید داد و چهره شما غیرطبیعی خواهد شد.

سایه زدن پشت چشم

۳- از سایه‌هایی با رنگ محو شروع کنید

هیچ وقت رنگی را که در انتها قرار است پشت پلک‌های شما دیده شود، از ابتدا در دست نگیرید. اول با یک رنگ محو و خنثی شروع کنید. تم رنگ‌های نود و قهوه‌ای در درجه‌های روشن و محو، بهترین رنگ‌ها برای شروع هستند.

با استفاده از این رنگ‌ها می‌توانید چشمان خود را شکل دهید و آن‌ها را زیباتر کنید. گوشه بیرونی پلک‌های خود را با این رنگ‌ها حالت دهید. هر چیزی که به اصول سایه زدن مربوط می‌شود، به این قسمت از کار بستگی دارد و همه مراحل بعد از این مرحله، تنها برای سرگرمی است.

سایه زدن پشت چشم

۴- با سایه روشن‌ها و رنگ‌های مختلف کار خود را ادامه دهید

شما می‌توانید برای سایه زدن پشت چشم خود از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید و جلوه چشمانتان را بیش‌تر کنید. در استفاده از رنگ‌های مختلف نترسید و سایه روشن‌های مختلفی در پشت پلک خود ایجاد کنید. نترسید، قرار نیست پلک‌های شما تا ابد همین رنگ بماند و همه چیز با یک دستمال مرطوب به حالت اول خود بازمی‌گردد.

رنگ‌های جسورانه را امتحان کنید و آن‌ها را در لایه‌های مختلف با هم ترکیب کنید. بافت‌های مختلفی از هر رنگ ایجاد کنید و آن‌ها را در نقطه به هم رسیدن محو کنید. رنگ‌های تیره، تم رنگ‌های سبز و آبی، قرمز و صورتی‌های پررنگ و کم‌رنگ تمام تم‌های براق و اکلیلی می‌توانند جلوه زیبایی به چشمان شما بدهند.

سایه زدن پشت چشم

۵- هیچ وقت از کانسیلر و پرایمر استفاده نکنید

اگر می‌خواهید چند ساعت پس از سایه زدن چهره وحشتناکی نداشته باشید، بهتر است هیچ وقت از کانسیلر و پرایمر برای زیرسازی سایه پشت چشمان خود استفاده نکنید.

کانسیلر و پرایمر را فراموش کنید. استفاده از یک پایه مخصوص سایه چشم که ضد آب هم باشد، برای پشت پلک شما کافی است و سایه چشم شما را برای مدت طولانی مانند لحظه اول نگه می‌دارد. پایه سایه را با یک قلم‌موی مناسب محو کنید و لایه‌ای یک دست برای سایه زدن ایجاد کنید.

سایه زدن پشت چشم

۶- برای سایه زدن پشت چشم از ابزار درست استفاده کنید

سایه زدن پشت چشم کار آسانی است که در عین حال به دقت و تمرکز زیادی نیاز دارد. احتمال به وجود آمدن اشتباهات همیشه وجود دارد. بنابراین بهتر است برای به حداقل رساندن اشتباهات و صرفه‌جویی در زمان، ابزار و قلم‌موهای مناسبی برای سایه زدن تهیه کنید.

البته، بعضی از قلم‌موها بسیار گران قیمت هستند و شما برای استفاده شخصی به آن‌ها نیاز پیدا نخواهید کرد. کافی است چند قلم‌مو با کیفیت خوب، در اندازه‌های مناسب و با قیمت منطقی برای استفاده شخصی تهیه کنید و همواره برای سایه زدن از آن‌ها استفاده کنید.

فراموش نکنید که ابزارها و قلم‌موهای مربوط به آرایش چشم را باید هر چند وقت یک بار بشویید و ضدعفونی کنید. این مساله را جدی بگیرید و برایش وقت بگذارید تا مشکل خاصی برای چشمان شما به وجود نیاید و از نفوذ آلودگی‌های احتمالی به چشمان خود پیشگیری کنید.

100%
  • کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.