متا تگ ها در سئو (meta tag)

0 ۵

یکی از مهم ترین مواردی که پس از ساخت و طراحی سایت مورد توجه قرار می گیرد بهینه سازی و یا سئو می باشد. برای موفق شدن در این مورد باید برخی موارد را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید رتبه سایت خود را در موتور های جستجو بالا ببرید. از مواردی که باید در بهینه سازی سایت به خوبی را رعایت شود می توان متا تگ ها را نام برد. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با متا تگ ها به صورت کلی آشنا نماییم.

متا تگ چیست؟

در واقع متا تگ ها کد های HTML ای هستند که هم به کاربران و هم به موتور های جستجو کمک می کند تا محتوای سایت را بهتر و سریعتر درک کنند. باید توجه داشته باشید که این موارد جزئی از مقاله صفحه اصلی نیستند.

هدف اصلی از به کار بردن متا تگ ها در سئو این است که محتوا راحت تر توصیف شود. باید در نظر داشته باشید که استفاده از متا تگ ها نیاز به دانش برنامه نویسی دارد و ممکن است شما نتوانید از آن ها استفاده کنید، با این حساب برای بهینه شدن و سئو سایت استفاده از این موارد امری الزامی می باشد.

اهمیت متا تگ ها در سئو برای چیست؟

سئو در گوگل دائما در حال تغییر بوده و میزان اهمیت کلمات کلیدی نیز به این صورت می باشد.  در واقع کلمات کلیدی استفاده شده در موضوع جستجوی کاربران قرار می گیرد و عبارت جستجو شده توسط کاربر ها در واقع ترکیبی از این کلمات کلیدی هستند. موتور های جستجو در واقع می دانند که کاربران توقع دارند که نتایج جستجو باید مشابه موضوع مورد نیاز آن ها باشد با این وجود داده های قرار گرفته در این متا تگ ها بعضا همان مواردی هستند که در نتایج جستجو مشاهده می شوند. پس سعی داشته باشید که در انتخاب و استفاده از متا تگ ها از موارد کلیدی و مورد نیاز استفاده کنید.

meta tag ها در سئو

متا تگ هایی که در سئو استفاده می شوند کدام اند؟

ممکن است پس از مطالعه مطالب فوق برای شما این سؤال بوجود بیاید که متا تگ های مهم در سئو کدام اند؟ باید در نظر داشته باشید که این موارد هر ساله تغییر می کنند و همه آنها در سئو مفید نیستند. ممکن است متا تگ هایی که سال قبل از آن ها استفاده کرده اید در امسال دیگر مورد استفاده نباشند، پس نیاز است که با برخی از آن ها آشنا شوید. برخی از این متا تگ ها عبارت اند از :

متا دیسکریپشن ها

متا دیسکریپشن ها در واقع تگی در HTML بوده که برای سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بسزایی دارد. این مورد به توضیح کوتاه صفحه مورد نظر پرداخته و اگرچه از دید کاربران مخفی است، اما موتور های جستجو به نمایش آن در صفحه نتایج و در زیر عنوان صفحه می پردازند.

متا تگ TITLE

تگ TITLE یک کد HTML  است که به توضیح و توصیف محتوای یک متن می پردازد. محتوای این تگ در تب مرورگر و همینطور در نتایج جستجو به نمایش در می آید، باید در نظرداشته باشید که وجود کلمات کلیدی در محتوا هنوز هم یکی از قدرتمند ترین سیگنال های رتبه بندی سایت در موتور های جستجو است.

در سئو متا تگ های خیلی بیشتری هستند که در آینده در همین مقاله برای شما معرفی خواهیم کرد.

توصیه می‌کنیم اگر از سایت های وردپرسی استفاده می‌کنید حتما مقاله آموزش سئو وردپرس را مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.