آموزش سئو وردپرس

0 ۲۲

در این مقاله در سایت مگ و بن میخواهیم در مورد سئو اطلاعات بسیار خوبی در اختیار شما قرار بدیم.

در ابتدا سئو وردپرس را مورد برسی قرار میدیم و بعد به سراغ موارد پیچیده تر سئو می‌رویم. با ما همراه باشید با این بخش آموزشی.

یکی از کارهایی که باید در همان ابتدای راه اندازی سایت با وردپرس به فکر آن بود سئو وردپرس است. تمام کار هایی که برای افزایش ورودی گوگل انجام می شود سئو و یا بهینه سازی وردپرس نامیده می شود.

در این میان برخی از وب مستر ها از روش های گوناگونی استفاده می کنند تا بتوانند ورودی سایت خود را بیشتر کنند، این روش ها سئو سیاه و سفید هستند. در واقع سئو سفید به تمامی روش ها و کار هایی گفته می شود که به صورت اصولی و بدون فریب گوگل ورودی سایت را بالا برد، این روش زمان بیشتری نیاز دارد. اما با استفاده از سئو سفید شما این اطمینان را دارید که می توانید جایگاه خود را در رتبه بندی موتور های جست و جو حفظ کنید. سئو سیاه نیز به تمامی روش هایی گفته شده که از طریق فریب گوگل و موتور های جستجو باعث افزایش ورودی سایت می شود. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با روش های سئو سفید سایت آشنا کنیم تا بر این اساس بتوانید جایگاه خوبی در موتور های جستجو بدست بیاورید.

روش های مبتدی در سئو وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت ابتدایی بهنیه شده، و این مزیتی است که سایر سیستم های مدیرت محتوا آن را ندارند. در واقع ایندکس شدن صفحات وردپرس در گوگل ساده تر صورت می گیرد. رعایت برخی از نکات در وردپرس می تواند به شما کمک کند تا سایت خود را سریعتر بهینه کرده تا جایگاه سایت را در گوگل بهتر کنید.

سئو وردپرس و بهینه سازی عنوان صفحات

اولین موردی که حائز اهمیت بوده و یکی از فاکتور های مهم در رتبه بندی صفحات در هنگام جستجو می باشد، عنوان صفحه است. هنگامی که کاربر موضوع صفحه شما و یا موضوعی مشابه را در موتور های جستجو دنبال می کند، اولین موردی که در حین جستجو کاربر مشاهده می کند عنوان صفحه شما است. این عنوان نه تنها بیان کننده نام صفحه در مرورگر بوده بلکه موضوعیت و هدف صفحه شما در گوگل را بیان می کند. 

باید در نظر داشته باشید که در هنگام انتخاب عنوان از کلمات کلیدی و مطالب ارزنده و بهینه استفاده نمایید تا بر این اساس بتوانید کاربر های بیشتری را جذب کنید. در انجام این کار سعی کنید عنوان صفحات خود را شخصی سازی کنید و این کار را به دو دلیل انجام دهید:

  • موتور های جستجو در حین آنالیز عنوان صفحات شما وزن بیشتری را برای کلمات اولیه عنوان صفحه در نظر می گیرند. بر این اساس سعی داشته باشید که هنگام انتخاب عنوان ها، از کلمات کلیدی در ابتدای عنوان خود استفاده کنید.
  • بیشتر کاربران هنگام جستجوی مطلب مورد نظر خود در گوگل معمولا دقت بیشتری بر روی کلمات اولیه عنوان صفحه دارند و اگر این کلمه و یا کلمات به موضوع جستجو شده شباهت بیشتری داشته باشد، بر روی آن کلیک می کنند.

سئو وردپرس و بهینه سازی متای توضیحات در کنار عنوان صفحه

اکنون شما عنوانی بهینه و سئو شده دارید. موردی که بعد از بهینه شدن عنوان حائز اهمیت است متای توضیحات می باشد، این نوشته در زیر عنوان صفحه در صفحات جستجو نمایش داده می شود و به صورت دقیق تر در زیر یو آر ال قرار دارد. متای توضیحات اغلب در مواردی به وسیله موتور های جستجو مورد بررسی قرار می گیرند که دارای کلمات کلیدی موضوع جستجو باشند. بر این اساس باید در هنگام انتخاب و استفاده از جملات در متای توضیحات به دقت عمل کنید تا بتوانید نتیجه مطلوب را بدست بیاورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.