هوآوی فاش کرد؛ جایگزین آندروید ۶۰ درصد سریع‌تر است

0 ۱۲

از زمانی که ایالات متحده آمریکا، کمپانی چینی هوآوی را تحریم کرد، این شرکت چینی دیگر نمی‌تواند از سیستم عامل آندروید استفاده کند. هوآوی برای رفع مشکل خود در زمینه استفاده از سیستم عامل‌های گوشی هوشمند، تصمیم به ایجاد سیستم عامل اختصاصی خود را گرفت.

کمپانی چینی هوآوی، سیستم عامل HongMeng را به عنوان جایگزینی برای آندروید عرضه کرده است. مدیر اجرایی این شرکت چینی به تازگی جزییاتی درباره سیستم عامل جایگزین آندروید هوآوی افشا کرده است. آنطور که گفته شده است، این سیستم عامل جدید برای گوشی‌های هوشمند هوآوی، عملکردی سریع‌تر از آندروید گوگل دارند.

سیستم عامل جدید هوآوی

رِن ژنگِفی، مدیر اجرایی هوآوی در این باره عنوان کرده است، که سیستم عامل HongMeng این شرکت دارای عملکرد سریعی است و سرعت آن نسبت به سیستم عامل آندروید ۶۰ درصد بیشتر است.

سیستم عامل HongMeng هوآوی، کاملا هوشمند است و به سیستم عامل‌های خودرو نیز متصل می‌شود. بنا به گفته‌های ژنگِفی، تنها اشکال این سیستم عامل جدید، تاخیر پردازش ۵ میلی ثانیه‌ای آن است. اما با این اوصاف، باز هم از سیستم عامل مک سریع‌تر عمل می‌کند.

به گفته مدیر عامل هوآوی، سیستم عامل HongMeng هنوز فروشگاهی مانند گوگل پلی برای ارائه نرم‌افزارهای کاربردی ندارد. این بدان معناست که کاربرانی که با این سیستم عامل کار می‌کنند، هنوز امکان استفاده از برنامه‌های کاربردی گوگل، مانند گوگل مپ، گوگل کروم و جیمیل را ندارند.

سیستم عامل Hongmeng هوآوی

شرکت هوآوی، دومین شرکت بزرگ سازنده گوشی‌های هوشمند در جهان، پس از بروز تنش‌ها، مابین چین و ایالات متحده، در لیست شرکت‌های جهانی تحریم شده از طرف آمریکا قرار گرفت. پس از این اتفاق، شرکت‌های آمریکایی همچون گوگل، همکاری با هوآوی را متوقف کردند.

با وجود این تحریم‌ها، کسانی که پیش از این، گوشی‌های آندرویدی هوآوی را خریداری کرده و در حال استفاده از این گوشی‌ها هستند، هنوز هم می‌توانند از سیستم عامل آندروید استفاده و آن را به روز رسانی کنند، اما امکان به روزرسانی سیستم عامل آندروید برای آن‌ها تنها تا تاریخ ۱۹ آگوست وجود دارد.

به گزارش ایندیپندنت، یکی از کارکنان شرکت هوآوی درباره این موضوع گفت: البته هوآوی همچنان به روزرسانی‌های امنیتی و خدمات پس از فروش تمام برنامه‌های موجود بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند هوآوی و اونر خود را  ادامه خواهد داد و سیستم‌هایی که در بازار وجود دارند را نیز، به صورت جهانی پوشش خواهد داد.

سیستم عامل هوآوی

رِن ژنگِفی با اعلام اینکه محدودیت‌های اعمال شده برای هوآوی در ماه می اعلام شده است، گفت: شرکت چینی هوآوی در حال پیگیری ساخت سیستم عامل خود می‌باشد.

رسانه‌های رسمی اعلام کرده‌اند، که سایر تولیدکنندگان چینی مانند Oppo و Vivo سیستم عامل جدید هوآوی را آزمایش کرده‌اند.

آقای ژنگِفی زمانی برای عرضه رسمی این سیستم عامل را اعلام نکرد، اما رسانه‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که احتمالا کمپانی هوآوی همراه با رونمایی از گوشی جدید آینده خود، سیستم عامل جدیدش را نیز معرفی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.