راهنمای سفر به مالدیو

0 263

سفر به مالدیو می‌تواند برای شما دستاوردهای بسیاری به همراه داشته باشد. در این کشور رستوران‌ها و اقامتگاه‌های ارزانی وجود دارند که می‌توانند هزینه‌های سفر به کشور مالدیو را برای شما به مراتب کاهش دهند. در ادامه به برخی از اطلاعات لازم جهت سفر به این کشور خواهیم پرداخت.

سفر به مالدیو یک مکان بکر گردشگری با تور مالدیو

در مورد کشور مالدیو بیشتر بخوانید

تور مالدیو

یکی از کشورهایی که دارای جزایر بسیار زیبا و متعدد است مالدیو می‌باشد. این کشور که دارای آب و هوای کاملاً مناسبی است می‌تواند مکان مناسبی جهت گردشگری زوج‌های جوان و خانواده‌ها محسوب شود. جهت سفر به مالدیو می‌بایست اطلاعات مهمی در رابطه با این کشور کسب کنید که ما در این مقاله به بیان آن ها خواهیم پرداخت. جالب توجه این که در گذشته‌ها سفر به مالدیو به عنوان گران‌ترین سفرهای خارج از کشور محسوب می‌شد ولی در سال‌های اخیر برای جذب بیشتر توریست و گردشگران، مکان‌های اقامتی ارزان‌تر نیز تأسیس شده که می‌توانید در آن ها اقامت کنید. جهت سفر به مالدیو توصیه می‌کنیم که به چند نکته ی مهم توجه کافی داشته باشید تا سفری شیرین و دل انگیز را در کنار همسر و دیگر اعضای خانواده ی خود تجربه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با این ویژگی‌ها اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای سفر به مالدیو

اطلاعات لازم جهت سفر به مالدیو

جهت سفر به مالدیو با خرید تور می‌بایست به برخی از اطلاعات ضروری این کشور توجه کنید که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت. این کشور دارای فرودگاه های بین المللی با نام‌های ابراهیم نصیر و گن می‌باشد که در آن پروازهای متعدد از کشورهای مختلف دنیا انجام می‌شود. ۱۱۹ یکی از شماره های اضطراری این کشور محسوب می شود. این کشور با شهر تهران دارای اختلاف ساعتی در حدود یک ساعت و نیم می باشد. دیوهی زبان رسمی مردمان این کشور است که در اغلب مناطق با آن سخن می‌گویند. روفیه واحد پول کشور مالدیو می‌باشد. جالب است بدانید که برق شهری در کشور مالدیو 230 ولت و 80 هرتز است.

راهنمای سفر به مالدیو

اطلاع از آب و هوا جهت سفر به مالدیو

 یکی از موضوعاتی که در سفر به مالدیو باید به آن بسیار اهمیت دهید، نوع آب و هوای این کشور جزایری می‌باشد. کشور مالدیو دارای آب و هوای نسبتاً گرم و خشک است که به آن آب و هوای استوایی اطلاق می‌شود. جالب است بدانید که در ماه مه تا اکتبر در قسمت جنوب غربی کشور مالدیو و همچنین در قسمت شمال شرقی از ماه های نوامبر تا آوریل با دو فصل بارانی مواجه خواهید شد.

از مهمترین ویژگی‌های بخش جنوب غربی کشور مالدیو بارندگی و باد بسیار است که در آن به خوبی قابل مشاهده می باشد. البته این میزان بارندگی در ماه ژوئن رخ می‌دهد. از دیگر ویژگی های آب و هوایی کشور جزایری مالدیو می توان به دمای آن اشاره کرد که در اغلب موارد بیشتر از ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. با تمام این اوصاف متوجه آب و هوای گرم و خشک استوایی کشور مالدیو خواهید شد بنابراین سفر به این کشور از هیجان خاصی برخوردار است چرا که آب و هوای آن در بیشتر مواقع مناسب است.

راهنمای سفر به مالدیو

بهترین زمان جهت سفر به مالدیو

 جهت سفر به مالدیو می بایست زمانی را تعیین کنید که بر اساس شرایط مختلف، این زمان متغیر است. اگر تمایل دارید که در فصل گرما یعنی تابستان به مالدیو سفر کنید، می‌توانید از دسامبر تا آوریل را برنامه ریزی کنید. نکته ی مهم در این رابطه این است که سفر به مالدیو در فصل تابستان نیازمند هزینه‌های بالایی است چرا که یکی از شلوغ‌ترین فصولی است که توریست ها و گردشگران را به خود می‌بیند.

 از دیگر زمان های مناسب برای سفر به مالدیو می توان به فصل پاییز اشاره کرد. به دلیل بارش های فراوانی که در ماه‌های مه تا آگوست در مالدیو رخ می‌دهد، گردشگر و توریست کمتری به این کشور مراجعه می‌کنند و در نتیجه هزینه های سفر به مراتب کاهش می یابد. اگر به دنبال تخفیف یا هزینه های ارزان تر جهت سفر به مالدیو هستید، ما به شما فصل پاییز که از ماه مه تا آگوست است را پیشنهاد می کنیم.

راهنمای سفر به مالدیو

هزینه های اقامتی در سفر به مالدیو

 در سفر به مالدیو باید به فکر اقامتگاه مناسب در این کشور باشید تا بتوانید در چند روزی که در آنجا اقامت می کنید از آسایش و آرامش کافی برخوردار شوید. نکته ی مهم این است که در کشور مالدیو هتل های بسیاری وجود ندارد و تعدادی از این هتل ها در پایتخت این کشور بنا شده اند اما برای رفاه حال گردشگران اقامتگاه هایی با نام ریزورت در نقاط مختلف مالدیو وجود دارند که دارای قیمت‌های مختلفی می باشند.

 ارزان ترین قیمت اقامت در ریزورت در قسمت های مختلف مالدیو در حدود ۹۰۰ روفیه می باشد اما به این نکته نیز توجه کنید که تمامی این ریزورت ها که به گردشگاه ها شهرت دارند، دارای امکانات و خدمات مختلفی هستند که بر اساس آن ها میزان هزینه ی اقامت شما تعیین می‌شود. اگر به دنبال اتاق‌های دو تخته در این گردشگاه ها هستید می بایست مبلغی در حدود 1500 روفیه به صورت روزانه پرداخت کنید. اگر دنبال خدمات بیشتر از جمله استخر و شنا کردن در آن هستید باید ۱۰۰۰ روفیه ی دیگر نیز پرداخت کنید.

راهنمای سفر به مالدیو

هزینه های مربوط به خوراک در سفر به مالدیو

 یکی دیگر از هزینه‌هایی که در سفر به مالدیو باید به آن توجه کنید، هزینه ی خورد و خوراک شما می باشد. با توجه به اینکه در این کشور رستوران‌ها و همچنین بازارهای محلی مختلفی وجود دارد، می توانید هزینه های مختلفی را جهت خوردن هر وعده ی غذایی در نظر بگیرید. اگر به دنبال وعده‌های غذایی ارزان‌تر هستید می‌توانید به بازارهای محلی و یا رستوران های ارزان مراجعه کنید و در حدود ۸۰ روفیه جهت یک وعده ی غذایی پرداخت کنید.

 رستوران های بزرگ‌تر با سرویس دهی بیشتر نیز وجود دارند که در حدود ۳۲۵ روفیه در هر وعده ی غذایی باید پرداخت نمایید. نکته ی مهم این است که افرادی که به این کشور سفر می‌کنند، می‌توانند مواد غذایی را خریداری نموده و به صورت هفتگی با مبلغ 1000 روفیه وعده‌های غذایی خود را تهیه کنند. در واقع در کشور مالدیو شما بر اساس شرایط مختلف باید هزینه‌های گوناگونی را جهت خورد و خوراک خود ارائه دهید.

راهنمای سفر به مالدیو

تفریحات مختلف در سفر به مالدیو

 یکی از موضوعاتی که افراد در سفر به مالدیو به آن بسیار توجه می کنند، تفریحات مختلفی است که در این کشور می توانند از آن برخوردار شوند. با توجه به اینکه کشور مالدیو کشور جزایری است شما می توانید در سواحل این کشور به شنا و قایق رانی بپردازید که از تفریحات آبی هیجان انگیز محسوب می‌شوند؛ اما از مهم‌ترین تفریحاتی که در این کشور وجود دارد غواصی است که می‌توانید هزینه ای بابت آن پرداخت کرده و از آن لذت ببرید.

 با غواصی می توانید در میان مرجان ها به خوبی شنا کنید و از طبیعت زیر آب بیشترین لذت را ببرید. تفریحات متعدد دیگری نیز در این کشور وجود دارد که می توان به دیدن مکان های گردشگری و صخره های زیبای آن اشاره کرد که در بخش بعدی بیش تر به آن ها پرداخته خواهد شد.

راهنمای سفر به مالدیو

مکان های گردشگری در سفر به مالدیو

در سفر به مالدیو کسب اطلاعات لازم در رابطه با مکان های گردشگری و توریستی این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مالدیو دارای مکان های گردشگری بی‌نظیری است که می‌توان به صخره‌های مرجانی آن اشاره کرد. این صخره‌ها که به صخره های موز نیز شهرت دارند می توانند برای غواصی گزینه ی بسیار مناسبی محسوب شوند.

شما می‌توانید با غواصی در اطراف این صخره ها از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. البته مرجان های نرم نیز در اطراف این صخره‌ها رشد کرده اند که با دیدن آن ها لذت غواصی برای شما دو برابر می شود. از دیگر مکان‌های گردشگری این جزیره می‌توان به جزیره هولهو ماله اشاره کرد. این جزیره که در قسمت شمالی قرار گرفته است می‌تواند به عنوان یک جزیره ی مصنوعی شناخته شود که در سال ۱۹۹۷ با وسعت 8/1 کیلومتر مربع تأسیس شده است. در این جزیره می توانید سبک زندگی سنتی را به خوبی مشاهده کنید. ساحل مصنوعی ماله، بازار ماهی مالی و همچنین چند مکان دیگر نیز جزء مکان‌های گردشگری کشور مالدیو می‌باشند.

راهنمای سفر به مالدیو

خرید در بازار محلی در سفر به مالدیو

در سفر به مالدیو می توانید به بازارهای مختلفی که در این کشور بنا شده‌اند مراجعه کرده و خریدتان را به انجام برسانید. اغلب بازارهای کشور مالدیو بسیار شلوغ و پرتردد هستند که خرید کردن را برای توریست و گردشگران بسیار سخت می‌کند. در میان بازارهای مختلف این کشور می‌توان به یکی از ساکت ترین و در عین حال خلوت ترین بازارهای محلی به نام ماله اشاره کرد.

راهنمای سفر به مالدیو

سفر به مالدیو و خوردن وعده های غذایی در رستوران های این کشور

اغلب رستوران های مالدیو به صورت لوکس طراحی و معماری شده‌اند. برخی از این رستوران ها دارای معماری سنتی هستند که وعده های غذایی دریایی را سرو می کنند. رستوران های تایلندی و همچنین رستوران هایی که غذاهای آسیایی سرو می‌کنند نیز در این کشور وجود دارند. در سفر به مالدیو می توانید دسر و شیرینی های مختلفی را در کافه های این کشور میل کنید.

راهنمای سفر به مالدیو

نکاتی در رابطه با سفر به مالدیو

در سفر به مالدیو می بایست به چند نکته ی مهم و کلیدی توجه کنید که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت. برای مدیریت هزینه می توانید به خوردن غذا در رستوران های محلی و بازارهای خیابانی بپردازید. برای اینکه بتوانید در این کشور به خوبی به جابجایی بپردازید می توانید از حمل و نقل عمومی آن بهره مند شوید.

در سفر به مالدیو مراقب جیب برها باشید و حواستان را به مدارک و کیف پولتان بسیار جمع کنید. در سفر به کشور مالدیو توصیه می‌کنیم که مکان های گردشگری را که به شما نزدیک تر است را در اولویت قرار دهید و از رفتن به مکان‌های ناشناس اکیداً خودداری کنید.

90%
  • جذابیت
  • نسبت هزینه به جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.