راهنمای سفر به روسیه

0 ۳۱۳

راهنمای سفر به روسیه اطلاعات مهمی برای سفر به این کشور ارائه می دهد. راهنمای سفر به روسیه در نظر دارد با توصیه‌های ویژه در مورد محل اقامت در روسیه و نحوه ی اخذ ویزا اطلاعات کلی را در اختیار شما قرار دهد. شما با شناخت کافی از کشور روسیه می‌توانید یک سفر به یاد ماندنی را داشته باشید.

روسیه

کشور روسیه بزرگ ترین کشور دنیاست و دارای جاذبه های دیدنی، تاریخی و تفریحی بی شماری بوده و میراث هنری و فرهنگی بسیار قوی و بی نظیری دارد. هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های بی نظیر کشور روسیه به این کشور سفر می کنند. برای سفر به روسیه بهتر است راهنمای سفر به روسیه را در نظر داشته باشید؛ زیرا در راهنمای سفر به روسیه اطلاعات ضروری در مورد سفر و همچنین مکان های دیدنی را به شما معرفی می شود تا شما سفری بی نظیر و به یاد ماندنی داشته باشید.

مطمئن باشید در سفر به روسیه شما می توانید جاذبه ها و سلیقه های فکری مورد نظر خود را بیابید. شما می توانید آثار هنری بسیاری از شاعران و نویسندگان را در این سفر مشاهده کنید. با توجه به وسعت کشور روسیه، تنوع فرهنگی بسیاری در این کشور قابل مشاهده است و افراد با فرهنگ و سنت های بسیاری در این کشور با هم زندگی می کنند. در واقع شما با سفر به این کشور می توانید مجموعه ای از آداب و فرهنگ های مختلف را تجربه کنید. امروزه سفر به روسیه بسیار آسان می باشد. شما با در نظر گرفتن راهنمای سفر به روسیه می توانید از تمامی نکات برای این سفر مطلع شوید.

در مورد کشور روسیه بیشتر بخوانید

تور روسیه

اطلاعات مهم در مورد کشور روسیه

راهنمای سفر به روسیه

مسکو پایتخت کشور روسیه یک و نیم ساعت از تهران عقب تر است. مردم روسیه به زبان روسی صحبت می کنند علاوه بر این 30 زبان رسمی مختلف در مناطق متفاوت روسیه رواج دارد. واحد پول در این کشور روبل می باشد و کد کشور +7 و جهت رانندگی سمت راست است. در روسیه فرودگاه های بین المللی بسیاری وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به فرودگاه تالاگی، فرودگاه کادالا، فرودگاه بین المللی ایرکوتسک و قازان اشاره کرد.

آب و هوای روسیه

از آنجایی که کشور روسیه یک کشور پهناور می‌باشد، دارای وضعیت آب و هوایی متنوعی است. در واقع نمی‌توان تمامی بخش‌های آن را به یک آب و هوای ویژه اختصاص داد. مگر اینکه به حالت کلی گفت که دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد است. آب و هوا در روسیه بسیار تحت تأثیر اقلیم قاره‌ای می‌باشد. بارش برف‌های سنگین در کشور روسیه بسیار مشهور است. البته میزان بارندگی نیز در این کشور متفاوت است. به طوری که در ناحیه‌ی غربی آن بارندگی نسبت به نواحی دیگر بسیار فراوان می‌باشد.

جنوب و جنوب شرقی روسیه از بخش‌های خشک این کشور به شمار می آید. به طوری که میانگین بارش در این نواحی سالانه 200 میلی متر است. بخش‌های معتدل کشور روسیه نواحی بالتیک می‌باشد. تابستان‌ها معمولاً خشک و آفتابی است و احتمال بارش باران در تابستان‌ها نیز وجود دارد. بیشتر نواحی روسیه یخبندان و سرد می‌باشد. به ویژه ناحیه‌ی سیبری که دارای آب و هوایی ناملایم است. با وجود این روند آب و هوایی متفاوت مطمئن باشید که از این لحاظ دچار مشکل نخواهید بود زیرا کشور روسیه آن‌قدر ارزش سفر را دارد که شما هنگام برگشت شکایتی از آب و هوای آن نخواهید داشت.

راهنمای سفر به روسیه

بهترین زمان سفر به روسیه

با توجه به توضیحات اشاره شده در راهنمای سفر با تور روسیه در مورد آب و هوای این کشور، بی شک بهترین زمان سفر، فصل تابستان می‌باشد. زیرا در این فصل کشور روسیه در زیباترین حالت خود می‌باشد. پوشش گیاهی انبوه و رودخانه های جاری به جاذبه‌های دیدنی این کشور اضافه می‌کند و در ماه‌های آگوست تقریباً آب و هوای معتدلی دارد. یک پدیده‌ی بی نظیری که در اوسط تابستان در شهر سن پترزبورگ رخ می‌دهد این است که تاریکی در این شهر وجود ندارد. این پدیده‌ی بی نظیر را شب سفید می گویند.

راهنمای سفر به روسیه به شما پیشنهاد می‌کند که بهتر است زمانی به این کشور سفر کنید که شاهد این پدیده باشید. البته بیشتر گردشگران ماه‌های سپتامبر تا اکتبر را برای سفر به این کشور انتخاب می‌کنند. در لیست راهنمای سفر به روسیه این روزهای سال نیز برای سفر به این کشور مناسب است. در این ماه‌ها جاذبه‌های دیدنی با رنگ‌های پاییزی ادغام می‌شود. در فصل زمستان می‌توان گفت سفیدی برف بیشتر مناطق را می‌پوشاند. اگر شما از سرما گریزان نیستید می توانید با سفر در فصل زمستان به این کشور از یک کریسمس برفی لذت ببرید. به ویژه در ناحیه ی سیبری ورزش‌های زمستانی بسیار مورد توجه گردشگران می‌باشد. به گونه‌ای که با وجود سرمای مشهورش هر ساله گردشگران بسیاری آن جا را مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

راهنمای سفر به روسیه

جاذبه های گردشگری و دیدنی روسیه

راهنمای سفر به روسیه

تالار بولشوی از دیدنی‌ترین تالارهای روسیه می‌باشد که حتی جزء مشهورترین تالارهای دنیا نیز محسوب می شود. در لیست راهنمای سفر به روسیه بین جاذبه‌های روسیه انواع مختلف کلیساهای مشهور نیز وجود دارد. به طور مثال کلیسای جامع سنت باسیل از قدیمی‌ترین کلیساهای این کشور است. راهنمای سفر به روسیه موزه‌ ی ارمیتاژ را به بسیاری از گردشگران معرفی می‌کند. کاغ کرملین مسکو نیز در اولویت‌های راهنمای سفر به روسیه می‌باشد. دریاچه‌ی بایکال از زلال‌ترین دریاچه‌های دنیا است و به مروارید سیبری مشهور است. جزیره کیژی نیز در بین جاذبه‌های راهنمای سفر به روسیه می‌باشد؛ که بسیار مورد توجه گردشگران است.

راهنمای سفر به روسیهراهنمای سفر به روسیهراهنمای سفر به روسیهراهنمای سفر به روسیه

هزینه های کلی سفر به روسیه

هزینه های اقامتی در این کشور با توجه به اینکه شما در یک سفر خارج از کشور هستید، بسیار معقول است. البته راهنمای سفر به روسیه به شما پیشنهاد می کند حتماً قبل از سفر هتل های مختلف آن را بررسی کنید و با توجه به بودجه ی خود بهترین نوع را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که هزینه ها با توجه به امکانات و موقعیت هتل ها متغیر است.

روش های کاهش هزینه های سفر در روسیه

برای کاهش هزینه ها در طول سفر، راهنمای سفر به روسیه به شما پیشنهاد می کند که از وسیله های عمومی برای حمل و نقل استفاده کنید. اگر چه غذاهای روسی را حتماً باید امتحان کنید ولی راهنمای سفر به روسیه پیشنهاد می کند که سعی کنید بیشتر وعده های غذایی را خودتان تهیه کنید. البته این بستگی به محل اقامت شما دارد. هزینه های سفر با مترو و اتوبوس در روسیه حدود 30 روبل است و هزینه ی یک وعده ی غذایی می تواند به طول میانگین 2 هزار روبل باشد.

 مهمترین توصیه های راهنمای سفر به روسیه

از مهمترین توصیه های راهنمای سفر به روسیه این است که سعی کنید به جای اینکه بیشتر وقت خود را در مراکز خرید بگذرانید بیشتر از جاذبه های این کشور لذت ببرید زیرا شما می توانید بسیاری از کالاها را در کشور خودمان نیز تهیه کنید و مهم تر از همه ی این ها شما می توانید با خرید بلیط ارزان در هزینه ی سفر خود صرفه جویی کنید. برای این امر حتماً توصیه می شود که از چند ماه قبل بلیط خود را رزرو کنید.

راهنمای سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه

انواع غذاهای روسیه

در بین غذاهای مشهور روسیه می‌توان به انواع سوپ‌ها و سالادهای بی نظیر آن اشاره کرد. سالاد روسی یا همان سالاد الویه در این کشور طرفدار بسیاری دارد. شیشلیک و کتلت نیز از غذاهایی می‌باشد که در بیشتر رستوران‌ها سرو می‌شود. Kholodets نیز از جمله غذاهای معروف روسیه است که با ادویه‌های مختلفی تهیه می‌شود و طعم بسیار بی نظیری دارد؛ و ظاهری شبیه ژله دارد. راهنمای سفر به روسیه به شما توصیه می‌کند که حتماً در طول سفر سعی کنید چند نوع غذای مختلف روسی را تجربه کنید.

اخذ ویزا برای سفر به روسیه

در بین لیست راهنمای سفر به روسیه برای سفر به این کشور نیازمند دریافت ویزا هستید. راهنمای سفر به روسیه به شما توصیه می کند با مراجعه به سفارت روسیه به طور دقیق مدارک مورد نیاز را تهیه کنید؛ زیرا در صورت وجود نقص در مدارک دریافت ویزای شما با مشکل مواجه می شود. تمامی مدارک مورد نیاز را مسئولان سفارت روسیه به شما ارائه خواهند داد. راهنمای سفر به روسیه پیشنهاد می کند اگر دعوت نامه ای برای سفر خود داشته باشید اخذ ویزای شما بسیار راحتر خواهد بود.

رزرو بلیط هواپیما برای سفر به روسیه

رزرو بلیط برای سفر به روسیه از مهم ترین نکاتی است که در راهنمای سفر به روسیه به آن اشاره می شود. راهنمای سفر به روسیه به شما پیشنهاد می کند حتماً از چند ماه قبل بلیط خود را رزرو کنید. زیرا در این صورت می توانید بهترین مسیر و ارزان ترین قیمت را انتخاب کنید. شما می توانید بلیط خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی رزرو کنید.

بایدها و نبایدها در سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه نکات ویژه ای را در سفر به روسیه برای شما ارائه می دهد از مهم ترین بایدها و نبایدها در راهنمای سفر به روسیه این است که حتماً مکان اقامتی خود را از پیش تعیین و رزرو کنید. اگر مکان اقامتی شما به مراکز خرید و تفریحی و فرودگاه نزدیک باشد، بیشتر به نفع شما خواهد بود. راهنمای سفر به روسیه به شما پیشنهاد می دهد که حتماً در طول سفر خود انواع مختلف غذاهای روسی را امتحان کنید و مهم تر از همه چند ماه پیش بلیط رفت و برگشت خود را تهیه کنید. بی شک با در نظر گرفتن تمامی نکات راهنمای سفر به روسیه می توانید از بودن در این کشور لذت ببرید.

78%
  • جذابیت
  • نسبت هزینه به جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.