تور نروژ

0 ۵۱۰

تور نروژ از جمله تورهای اروپایی است که طرفدارانی از سرتاسر دنیا دارد و این کشور همواره توریست های بسیار زیادی را می پذیرد. کشور نروژ دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی می باشد که با رفتن به تور نروژ می توانید از آن ها دیدن کنید، برای رفتن به تور نروژ باید از بهترین زمان سفر به این کشور نیز با خبر باشید و بتوانید بهترین زمان را برای سفر به این کشور انتخاب کنید.

تاریخچه نروژ

اولین حضور انسان ها در منطقه ای که امروزه کشور نروژ در آن واقع شده است به یازده هزار سال پیش باز می‌ گردد. کشور نروژ از قدیم الایام دارای کشتی های بسیار خوبی بود و بیشتر جنگ هایشان را به سبب قدرتمندی کشتی هایشان پیروز می شدند. کشور نروژ یکی از قدیمی ترین حکومت ها در قاره اروپا می باشد، در قرن پانزدهم پس از پایان جنگ های ناپلئونی این کشور وارد دوره ای آرام شد و بعد از آن بود که شکوفایی این کشور در عرصه های فرهنگی، سیاسی و صنعتی شروع شد، اما این دوره خیلی به طول نینجامید و آلمان ها در جنگ جهانی دوم این کشور را به تصرف خود در آوردند، در سال ۱۹۴۵ پس از تسلیم آلمان ها دوباره کشور نروژ آزاد شد و به کشوری مستقل تبدیل شد و مردم این کشور تا به امروز با آرامش در قاره اروپا زندگی می کنند.

تور نروژ

جغرافیای کشور نروژ

کشور نروژ کشوری کوهستانی می باشد و دارای آب و هوای بسیار سردی است، در بسیاری از نقاط این کشور حتی در کوهستان ها نیز می توانید جنگل های بسیار زیادی را مشاهده کنید. بزرگترین شهر کشور نروژ برگن است که جمعیتی 272 هزار نفری را دارا می باشد. 70 درصد از مساحت کشور نروژ را زمین هایی تشکیل داده اند که به دلیل سرمای زیادی قابل سکونت نیستند که بیشتر این زمین ها در شمال این کشور و در نزدیکی قطب شمال قرار دارد. از همسایه های این کشور نیز می توان به فنلاند، سوئد و روسیه اشاره کرد.

تور نروژ

مردم کشور نروژ

برای رفتن به تور نروژ بی شک آشنایی با مردم این کشور بسیار مفید خواهد بود. میانگین سنی مردم نروژ 37.7 سال می باشد، زبان مردم این کشور زبان نروژی است که دارای دو گویش مختلف است و از زبان هنداروپایی برگرفته شده است و از خانواده زبان های ژرمنی می باشد، بوکمال و نینورسک دو گویش مختلف زبان نروژی هستند که هر دو نیز در این کشور به رسمیت شناخته می شوند. بیشتر مردم نروژ از تبار وایکینگ ها و ژرمنی می باشند. در سال های اخیر مهاجرت از کشور های اسلامی به کشور نروژ نرخ صعودی داشته است این دین بعد از مسیحیت در کشور نروژ بیشترین آمار را داراست و مسلمانانی که هر ساله به تور نروژ می روند به هیچ وجه احساس غریبی نمی کنند. 84 درصد مردم نروژ مسیحی هستند که اکثر آن ها پیرو آیین لوتری می باشند.

تور نروژ

آب و هوای کشور نروژ

برای رفتن به تور نروژ آشنایی با آب و هوای این کشور بسیار مفید است، به صورت کلی می توان گفت که آب و هوای کشور نروژ سرد می باشد و بسیار شبیه به آب و هوای قطبی است، قسمت های شمالی این کشور از آن جایی که بسیار نزدیک به قطب شمال است سرد تر از قسمت های جنوبی می باشد و برای ایرانی هایی که قصد رفتن به تور نروژ را دارند منطقه مناسبی نمی باشد، در قسمت های شمالی این کشور در نیمه شب می توانید به راحتی خورشید را مشاهده کنید، در تابستان ها روزها فوق العاده طولانی هستند و شما هیچ گاه شب را مشاهده نمی کنید. آب و هوای بخش جنوبی نروژ سرد و مرطوب می باشد و بارش باران در این منطقه عادی است البته در فصل زمستان به وفور شاهد بارش برف نیز خواهید بود، انتخاب این منطقه به عنوان مقصد برای تور نروژ بسیار مناسب است. در کشور نروژ فصل های بهار و تابستان از ماه می شروع می شود و ماه بهار در این کشور بسیار کوتاه می باشد و به هیچ وجه لذتی از آن نمی برید.

تور نروژ

بهترین زمان رفتن به تور نروژ

بسیاری از افرادی که علاقه زیادی برای رفتن به تور نروژ دارند ،دوست دارند بهترین زمان برای رفتن به تور نروژ را بندانند که در ادامه درباره آن صحبت می کنیم.

در روز های ابتدایی سال آب و هوای کشور نروژ بسیار سرد می باشد و تاریکی مطلق این کشور را در بر گرفته است بنابراین روزهای ابتدایی سال به هیچ وجه برای رفتن به تور نروژ پیشنهاد نمی شود. یکی از زمان های مناسب برای رفتن به تور نروژ ماه های ژانویه و فوریه می باشد که با وجود سرمای بسیار زیاد هوا توریست های بسیار زیادی در این ماه به کشور نروژ سفر می کنند چرا که در این ماه می توانید شفق قطبی را مشاهده کنید و به ورزش اسکی در این کشور بپردازید. بهترین زمان رفتن به تور نروژ ماه مارس می باشد، در این ماه روزها طولانی هستند و آب و هوا بسیار مناسب تر از سایر اوقات سال می باشد و می توانید با خیالی آسوده به بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور بپردازید.

تور نروژ

اطلاعات پرواز از تهران به سمت نروژ

برای رفتن به تور نروژ و پرواز از ایران به مقصد نروژ شرکت های هواپیمایی بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید از هر کدام از این شرکت ها بلیط تهیه کرده و اقدام به سفر به کشور نروژ کنید. ایرلاین هایی که این امکان را به شما می دهند که از تهران به مقصد اسلو پایتخت نروژ پرواز کنید عبارت اند از: ترکیش ایرلاینز، پگاسوس، امارات ایرلاین، شرکت هواپیمایی قطر، ایر فرانس و … . با انتخاب هر کدام از این شرکت های هواپیمایی شما یک توقف را در فرودگاه اصلی این  شرکت های هواپیمایی خواهید داشت و بعد از آن پرواز شما به مقصد اسلو انجام خواهد شد.

تور نروژ

فرودگاه بین المللی گاردرموئن اسلو در کشور نروژ

برای رفتن به تور نروژ بهتر است با فرودگاهی که در این کشور فرود می آیید، آشنا شوید. این فرودگاه مهم ترین فرودگاه کشور نروژ است که سالانه مسافران بسیار زیادی از طریق این فرودگاه به مسافرت می پردازند، در این فرودگاه روزانه 26 پرواز داخلی و 151 پرواز خارجی صورت می گیرد که آمار فوق العاده ای می باشد. طبق آماری که در سال 2017 منتشر شد این فرودگاه بیش از 27 میلیون مسافر را در سال 2017 جابه جا کرده بود. این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های قاره اروپا می باشد که در فاصله 40 کیلومتری از شهر اسلو واقع شده است. فرودگاه گاردرموئن توسط خطوط راه آهن به شهر وصل می شود که باعث می شود مسافران دردسر زیادی را برای منتقل شدن از فرودگاه به داخل شهر اسلو نداشته باشند.

فرودگاه شهر اسلو در تور نروژ

جاذبه های گردشگری نروژ( قسمت اول)

یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبایی که در تور نروژ حتما باید از آن دیدن کنید شهر معدنی Roros می باشد، این شهر در گذشته محل استخراج مس بوده است و امروزه در این شهر می توانید بیش از 2000 خانه چوبی را مشاهده کنید. دومین جاذبه گردشگری نروژ که در تور نروژ می توانید از آن دیدن کنید کلیسای چوبی urnes است که دارای معماری فوق العاده زیبایی است و 900 سال پیش ساخته شده است. جاذبه گردشگری دیگری که می توانید در تور نروژ از آن دیدن کنید آبشار ورینگسون است که یکی از جاذبه های طبیعی فوق العاده زیبا در این کشور است، این آبشار دارای ارتفاعی 180 متری است که در سال های اخیر بسیار مورد بازدید توریست هایی که به تور نروژ رفته اند، قرار گرفته است.

آبشار ورینگسون در تور نروژ

جاذبه های گردشگری نروژ( قسمت دوم)

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبایی که در تور نروژ حتما باید از آن دیدن کنید کلیسای جامع nidaros می باشد، این کلیسا توسط وایکینگ ها ساخته شده است و قدمت آن به هزار سال قبل باز می گردد. یخچال طبیعی jostedalsbreen از دیگر جاذبه های گردشگری کشور نروژ است که می توانید در تور نروژ از آن دیدن کنید، این یخچال بزرگترین یخچال طبیعی در سرتاسر قاره اروپا می باشد و پوشیده از یخ است. در این یخچال ها شما می توانید به راحتی بر روی یخ پیاده روی کنید و یا به ورزش اسکی بپردازید.

یخچال طبیعی jostedalsbreen در تور نروژ

مراکز خرید کشور نروژ

اگر به تور نروژ رفته اید حتما علاقه دارید از مراکز خرید این کشور خرید کنید، مرکز خرید کارل یوهانس گیت یک خیابان بسیار بزرگ است که شما می توانید تمامی اقلام مورد نیاز خود را در این خیابان خرید کنید و اگرساعت ها در آن به پیاده روی و بازدید از فروشگاه های مختلف بپردازید هرگز خسته نخواهید شد. مرکز خرید گلاس ماگازینه یکی دیگر از مراکز خرید کشور نروژ است که می توانید در تور نروژ از آن دیدن کنید، در این مرکز خرید طیف گسترده ای از لوازم خانگی، پوشاک و کفش، مبلمان، اسباب بازی و سایر چیزهایی که ممکن است علاقه به خرید آن ها داشته باشید وجود دارد.

مرکز خرید گلاس ماگازینه در تور نروژ

دیگر مراکز خرید کشور نروژ

از دیگر مراکز خرید بزرگ کشور نروژ می توان به گالری نوروی دیزاین اشاره کرد، این گالری بسیار شیک کالاهایی همچون سرامیک و انواع شیشه های زینتی را به فروش می رساند و در سرتاسر دنیا معروف و محبوب است و شما می توانید در این گالری خریدارانی از سرتاسر دنیا را مشاهده کنید. بزرگ ترین مرکز خرید کشور نروژ نیز مرکز خرید استین و استروم می باشد که دارای 5 طبقه است و در هر طبقه آن اجناس بسیار لوکسی وجود دارد که در تور نروژ می توانید از آن ها دیدن کنید و در صورت نیاز اقدام به خرید اجناس مورد نظر خود کنید.

90%
  • جذابیت
  • نسبت هزینه به جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.