۵ مقصد فوق‌العاده زیبای جهان برای سفر در فصل بهار سال جدید

0 ۷۲

از زمستان خسته شدهاید؟ منتظر سال جدید هستید و مدام خاطرات سفر در فصل بهار را مرور میکنید؟ منتظر تعطیلات نوروزی هستید؟ باید بگوییم که نگران نباشید، شما تنها نیستید!

فصل زمستان با وجود همه زیباییهای مخصوص خودش، به دلیل شرایط جوی و کم بودن ساعات روز، بسیاری از افراد را دچار افسردگی و بیحوصلگی میکند. البته ممکن است شما یکی از آنهایی باشید که عاشق فصل زمستان و تمام تفریحات و سفرهای مربوط به این فصل هستید، اما با اینحال، باز هم سفر در فصل بهار لطف دیگری دارد.

نور خورشید با ابرهای پنبهای سفید و نسیم ملایم هوا، در کنار شکوفهها و برگهای تازه و سرحال، همه و همه باعث شدهاند که سفر در فصل بهار بهترین و خاطرهانگیزترین نوع سفر در همه طول سال و برای اغلب افراد به شمار بیاید.

البته، سفر در فصل بهار مزیتهای فراوان دیگری نیز دارد که یکی از مهمترین آنها، نیاز نداشتن به لباسهای سنگین و حجیم پاییزی و زمستانی است. از آنجایی که فصل بهار هوای معتدل و نسیم روحبخش و دلافزایی دارد، دیگر نیاز نیست که همراه خودتان، لباسهای گرم و حجیم داشته باشید و به همین دلیل میتوانید سبکبارتر سفر کنید.

سفر در فصل بهار برای عکاسان، محققان، جهانگردان، بلاگرها و نویسندگان یک الویت به حساب میآید. این افراد معمولا مدت زمان سفر خود را در فصل بهار طولانی‌تر میکنند تا بتوانند برای کارهای جدید خود روحیه بیشتری ذخیره کنند و از فضای بهار ایدههای بکر و جدید دریافت کنند.

بهترین مقاصد جهان برای سفر در فصل بهار

بهار، فصل شکوفایی است. رنگهای زنده و تازه، تابندگی طولانی مدت خورشید، انرژی وصف ناپذیر گیاهان برای رشد و بالندگی، هوای ملایم و مطبوع، همه و همه باعث خاص شدن بسیاری از مکانهای جهان در این فصل زیبا شده است. اگر اهل سفر و جهانگردی باشید، فصل بهار بهترین انتخاب برای مسافرت به حساب میآید.

مقاصد زیبای فراوانی برای سفر در فصل بهار وجود دارد. در ادامه؛ ۵ مقصد فوقالعادهای را به شما معرفی میکنیم، که میتوانید برای سفر بهاری امسال خود انتخاب و از الان برایش برنامهریزی کنید.

مقصد بهاری: ژنو سوئیس

سفر در فصل بهار

ژنو، شهر دوچرخهها و گلهاست. اگر ژنو سوئیس را برای سفر در فصل بهار انتخاب کنید، قطعا روزهای فوقالعادهای را در این شهر تجربه خواهید کرد. این شهر در فصل بهار برای دوچرخه سواری و نشستن در باغهای گل بسیار مناسب است.

امتحان کردن شکلاتهای سوئیسی نیز در فصل بهار مزه دیگری دارد.همانطوری که پروانس فرانسه به زمینهای بنفش و زیبای اسطخدوس معروف است و هلند به خاطر لالههای فوقالعادهاش شناخته میشود، سوئیس نیز به خاطر زمینهای زرد و درخشان گلهای کلزا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

زمینهای کلزا با رنگ درخشان و شادیبخش خود، به همراه صحنههای چشمنواز دیگری که در طبیعت سرتاسر این کشور زیبا وجود دارد، فصل بهار را به بهترین فصل برای سفر به سوئیس تبدیل کرده است.

بازدید از ژنو سوئیس و گشت و گذار در آن به عنوان منطقهای اروپایی، بسیار آسانتر از سایر شهرها و کشورهای دیدنی مانند پاریس و میلان است. مسافتهای بین شهری از ژنو به سایر شهرهای کوچک و دیدنی سوئیس بسیار نزدیک است و برای رفت و آمدهای زمینی در این کشور، نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی ندارید.

مقصد بهاری: مکزیکوسیتی – مکزیک

سفر در فصل بهار

اگر تا به حال مکزیکوسیتی را ندیدهاید، این بهار رفتن به میکزیکوسیتی را از دست ندهید. وقتی که میخواهید برای رفتن به این شهر خوش آب و هوا و فوقالعاده آماده شوید، کمی آفتاب، گلستانهایی پرگل و کوچههایی پر از شکوفه را در ذهن خود مجسم کنید.

اگر برای سفر در فصل بهار مکزیکوسیتی را انتخاب کردید، حتما به محلههای قدیمی و موزههای آن سر بزنید. امتحان کردن گالریهای هنری و رستورانهای سنتی را نیز فراموش نکنید. این شهر آنقدر مرموز است که هرقدر در آنجا بمانید، میتوانید چیزهای جدیدی کشف کنید.

حتما غذای تاکو را امتحان کنید و از منوی غذاهای ذرتدار آنها تست کنید. مکزیکوسیتی بزرگترین زمینهای ذرت را در دنیا دارد و برای احیای روشهای قدیمی و سنتی کشاورزی و آمادهسازی ذرت تلاش میکند.

مقصد بهاری:‌ اندونزی

سفر در فصل بهار

هر چند که کشور اندونزی در نیمکره جنوبی زمین واقع است و فصل بهار آنجا با فصل بهار نیمکره شمالی یکی نیست، اما آب و هوای این کشور همزمان با فصل بهار در نیمکره شمالی، بسیار عالی و فوقالعاده است.

زمینهای سرسبز سبوس برنج، صحنههای طبیعی زیبایی را در این کشور ایجاد میکند. گردشگران و توریستها از سرتاسر دنیا، بین ماههای مارس تا ژوئیه به این کشور سفر میکنند و ارتباطات فرهنگی جالبی در این زمان در اندونزی شکل میگیرد.

اغلب مردم، زمانی که نام اندونزی را میشنوند، به یاد بالی میافتند. بالی، فوقالعادهترین مکانی است که میتوان برای استراحت و آرامش، در آنجا اقامت کرد و مسافران هر چه بیشتر در این مکان بکر و آرام میمانند، بیشتر برای ماندن در روزهای بعدی، مشتاق میشوند.

مقصد بهاری: استانبول – ترکیه

سفر در فصل بهار

استانبول پایتخت امپراتوریهای بزرگ و رنگهای زیبا است. درختان پر از شکوفه و سواحل زیبا، تپههای سرسبز و باغهای شگفتانگیز از گلهای صورتی و بنفش، از زیباییهایی است که سفر در فصل بهار به استانبول را تبدیل به عادتی همیشگی خواهد کرد.

محلههای تاریخی استانبول در فصل بهار پر از مردم خندان، موسیقیهای سنتی، خوراکیهای محلی و رقص و شادی است. قدم زدن، کافه گردی، قایق سواری در هوای بهاری استانبول از تفریحات پرطرفدار این شهر توریستی به حساب میآید.

 مقصد بهاری: لیسبون – پرتغال

 سفر در فصل بهار

لیسبون مکان مورد علاقه بسیاری از مردم جهان است. این شهر جادویی در تمام طول سال هوای مطبوعی دارد، اما روشنترین و بهترین فصل سفر به آن، بهار است. لیسبون در بهار واقعا میدرخشد.

این شهر در فصل بهار میزبان جشنوارههای گل، موسیقی و بسیاری از فعالیتهای هنری دیگر است. برتری سفر به لیسبون در شهر بهار، آن است که در عین داشتن جاذبههای گردشگری، نسبت به تابستان خلوتتر است و پیدا کردن محل اقامت در آنجا به مراتب آسانتر خواهد بود.

اگر در فصل بهار به لیسبون پرتغال سفر کردید،حتما کفشهای بسیار راحت بپوشید و یک کوله پوشتی و یک کلاه آفتابگیر هم همراه خود داشته باشید.

مقصد بهاری: دره گورمه – ترکیه

سفر در فصل بهار

هوای تمیز و بهاری، برای سفر به دره گورمه در ترکیه بسیار مناسب است. این شهر آرام، با صدای سازهای سنتی، مسجدهای محلی دیدنی و بالنهای بزرگ و افسانهای پر شده است. هر روز صبح، دهها بالن رنگارنگ در آسمان این شهر به پرواز در میآیند و فضای دره را تبدیل به فضایی همچون صحنه افسانههای جادویی میکنند.

در دره گورمه برای یافتن مکانهای بکر و چشماندازهای زیبا، میتوانید از رانندگان تاکسی کمک بگیرید. تاکسی در این شهر بسیار ارزان و بهترین وسیله حمل و نقل است. اگر برای سفر در فصل بهار دره گورمه را انتخاب کردید، حتما بالن سواری کنید و با طلوع زیبای آفتاب در این شهر کوچک و توریستی عکس بگیرید.

100%
  • جذابیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.